ME siatkarek. Polska zagra z Holandią, z którą nie wygrała na turnieju od ośmiu lat

Ostatnie zwycięstwo polskich siatkarek nad Holandią na mistrzostwach Europy miało miejsce w 2007 roku w Hasselt. Wówczas Polska grała w imponującym stylu i zmiotła rywalki z parkietu. Dzisiaj to Holandia jest zdecydowanym faworytem. Relacja na żywo z meczu Holandia - Polska od 20 w Sport.pl.

Holandia organizuje mistrzostwa Europy po raz trzeci - poprzednio w 1985 i 1995 roku. Dwadzieścia lat temu na swoich parkietach zdobyła jedyny jak dotąd tytuł mistrzowski. Teraz też uważa się ją za faworyta do zwycięstwa, zwłaszcza po grupowym meczu z Włoszkami, które zostały zupełnie rozbite przez Holenderki 0:3. Zespół gospodarzy prowadzi włoski trener Giovanni Guidetti, który już dwa lata temu doszedł do finału mistrzostw Europy z przeciętną wcześniej ekipą Niemiec.

- Holandia to dzisiaj już nie europejska, ale światowa czołówka - mówi trener polskiej drużyny Jacek Nawrocki. - Siła holenderskiego ataku jest porównywalna z najlepszymi ekipami świata, a obronę mają iście azjatycką. Myślę, że przyszedł czas na Holandię na świecie, ale nie jest powiedziane, że już na tym turnieju.

Polska zagra z Holandią w Rotterdamie w czwartek o godz. 20, a zwycięzca znajdzie się w półfinale mistrzostw Europy, w którym obu tych ekip nie było od 2009 roku. Ostatnie trzy mecze Polek z Holenderkami kończyły się zwycięstwami Pomarańczowych i to bardzo wyraźnymi. Mistrzostwa Europy w Hasselt w 2007 roku to ostatni przypadek, by Polska wygrała z tym zespołem.

Mecze Polek z Holenderkami na mistrzostwach Europy:

Czy rozpoznasz siatkarzy reprezentacji Polski? [QUIZ]

Kto wygra mecz?
Więcej o: