Seyed Mousavi został kapitanem kadry. Zaraz potem wypalił: Na MŚ do Polski nie jadę

Seyed Mousavi zrezygnował z gry podczas zbliżającego się Memoriału Wagnera oraz siatkarskich mistrzostw świata. Decyzję siatkarz przekazał bezpośrednio irańskim mediom, choć wcześniej został wybrany na nowego kapitana reprezentacji Iranu.

Jak relacjonuje przebieg sprawy irański portal varzesh3.com decyzja Mousaviego była szokująca nie tylko dla kibiców, ale także działaczy kadry. Irański zawodnik najpierw otrzymał nominację na kapitana kadry, a po kilku godzinach poinformował o wycofaniu się z uczestnictwa w dwóch zbliżających się turniejach: Memoriale Wagnera (18-20 sierpnia) oraz siatkarskich mistrzostwach świata (26 sierpnia - 11 września). 

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Seyed Mousavi zaskoczył swoją decyzją. "Wróciłem na prośbę mojej mamy, ale warunki są takie, że..."

Siatkarz swoją decyzją argumentował fatalną atmosferą w drużynie oraz niegodnymi nagrodami za udział w Lidze Narodów, jakie otrzymali irańscy siatkarze. Miejscowi dziennikarze twierdzą, że uznaje on sytuację w kadrze "za bardzo żałosną" i w obecnym kształcie nie może być jej częścią. - Tak, to moja ostateczna decyzja. Wróciłem do kadry na prośbę mojej mamy, ale warunki są takie, że nie mogę kontynuować. Życzę samych sukcesów wszystkim zawodnikom kadry narodowej - powiedział.

35-letni siatkarz miał bowiem przerwę od gry w reprezentacji po nieudanych dla Iranu igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie reprezentacja zajęła dopiero 5. miejsce w grupie i nie przeszła do kolejnej fazy gier. Jego powrót na mistrzostwa świata miał być cenny dla całej kadry, ze względu na doświadczenie siatkarza. Jest to bowiem 11-krotny mistrz Iranu. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

35-latek nie wykluczył, że w przyszłości może jeszcze wystąpić w kadrze Iranu, jednak nie stanie się to podczas najbliższych turniejów. Drugim najbardziej doświadczonym zawodnikiem w szeregach reprezentacji pozostaje zatem Milad Ebadipour. Iran przystąpi do rywalizacji w MŚ w grupie F i będzie grał z Egiptem, Argentyną oraz Holandią.

Więcej o: