Afera w klubie PlusLigi. Siatkarz rozwiązał kontrakt przez e-mail

Do dość kontrowersyjnej sytuacji doszło w siatkarskiej PlusLidze. Zawodnik GKS-u Katowice rozwiązał kontrakt z drużyną przez... e-maila. Na linii siatkarz - klub doszło do sporu, a cała sprawa została zgłoszona do najważniejszych władz siatkarskich w Polsce.

Szykuje się niespokojny okres przygotowawczy w GKS-ie Katowice. Klub od kilku tygodni walczy o pozostanie w klubie jednego ze swoich siatkarzy - Amerykanina Micaha Ma'a. A ten nie jest chętny, aby kontynuować karierę w Katowicach. Rozwiązał kontrakt za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Nie chce grać w GKS-ie Katowice, rozwiązuje kontrakt e-mailem

Całe spięcie na linii GKS Katowice - Micah Ma'a rozpoczęło się w maju, kiedy zawodnik poinformował klub, że nie zamierza kontynuować w nim swojej kariery. Klub podjął rozmowy z Amerykaninem dotyczące rozwiązania umowy ważnej do końca maja 2023 roku za porozumieniem stron. Strony ostatecznie się nie dogadały, a rozżalony zawodnik zdecydował się na dość niecodzienny krok. 31 maja poinformował klub za pośrednictwem e-maila, że rozwiązuje umowę ze względu na "nieuzasadnione zachowanie klubu". GKS Katowice wydał teraz specjalne oświadczenie, w którym poinformował o podjętych krokach.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"20 maja 2022 agent Micaha Ma’a poinformował GKS Katowice o chęci rozwiązania kontraktu Zawodnika, obejmującego sezon 2022/2023. Mimo trudnego momentu na rynku transferowym i braku dostępnych alternatyw Klub podjął rozmowy z Zawodnikiem na temat rozwiązania umowy za porozumieniem stron" - czytamy na oficjalnej stronie klubu

"Zawodnik nie przystał na ofertę Klubu, z kolei GKS Katowice nie mógł zaakceptować propozycji Zawodnika, która narażałaby Klub na poważne straty finansowe, sportowe i wizerunkowe. W związku z tym Klub poinformował Zawodnika, że kontrakt na sezon 2022/2023 pozostaje w mocy. 31 maja 2022 roku Micah Ma'a za pośrednictwem wiadomości mailowej poinformował GKS Katowice, że rozwiązuje umowę "ze względu na nieuzasadnione zachowanie klubu". Z uwagi, że nie zaistniała żadna z przesłanek umożliwiających rozwiązanie umowy przez Zawodnika zawartych w kontrakcie, spółka GKS GieKSa Katowice S.A. oświadczyła Zawodnikowi, że wypowiedzenie przez niego umowy nie wywołuje skutku prawnego i umowa zawarta 1 sierpnia 2021 roku pozostaje w mocy" - brzmi dalej komunikat.

"GKS GieKSa Katowice S.A. wyraża głęboką wdzięczność Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz Polskiej Lidze Siatkówki S.A. za poparcie stanowiska Klubu przed organami FIVB i CEV oraz jednoznaczne potępienie zachowania Zawodnika i jego agencji menadżerskiej" - dodają włodarze klubu i zaznaczają, że oczekują na przyjazd zawodnika do klubu. Jednocześnie poszukują zawodnika, który mógłby zastąpić Amerykanina.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.