Trzech nowych zawodników w Asseco Resovii Rzeszów

Grzegorz Kosok, Bartosz Mariański i Bartłomiej Krulicki w kolejnym sezonie zagrają w Asseco Resovii Rzeszów. Mówi się, że klub podpisze kontrakty również z Nicholasem Hoagiem i Tomasem Rousseaux.

– Dzisiaj przedstawiamy trzech kolejnych graczy, którzy dołączają do naszego zespołu i będą reprezentować biało-czerwone barwy w przyszłym roku. Prezentujemy państwu dwóch środkowych – Grzegorza Kosoka i Bartłomieja Krulickiego, a także Bartosza Mariańskiego, na którego bardzo liczymy, że będzie dużym wsparciem dla Luke Perrego. Cieszymy się, z tego że chłopcy do nas dołączą i mam nadzieję, że będzie to drużyna składająca się z samych walczaków, a każdy z tych zawodników doda nam jakości w grze. Każdy z nich jest dla nas wartością dodaną – powiedział prezes Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak, na oficjalnej konferencji prasowej.

Zobacz wideo

Mariański i Krulicki związani byli w poprzednich sezonach z GKS-em Katowice, czyli klubem prowadzonym ówcześnie przez nowego trenera Resovii, Piotra Gruszkę. Grzegorz Kosok z kolei to były siatkarz Jastrzębskiego Węgla, który w przeszłości grał już w zespole z województwa Podkarpackiego.

Po zajęciu 7. miejsca w PlusLidze Resovię spotkały spore roszady. Zmienił się trener, przyszli tacy zawodnicy, jak Zbigniew Bartman, Marcin Komenda czy Nicolas Marechal. Do drużyny dołączyć mają również przyjmujący Nicholas Hoag oraz Tomas Rousseaux. Ten drugi również występował wcześniej w GKS-ie Katowice.