Grzegorz Kosok

Grzegorz Kosok

Grzegorz Kosok urodził się 2 marca 1986 roku w Katowicach. Zawodnik mierzy 206 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego. Pierwsze powołanie do reprezentacji Polski otrzymał w roku 2011.

Kariera drużynowa

Grzegorz Kosok rozpoczął swoją siatkarską karierę w zespole MKS MOS Będzin. W latach 2005-2008 był zawodnikiem zespołu Płomień Sosnowiec. Następnie przez 1 sezon grał dla drużyny Jadar Radom. W roku 2009 podpisał kontrakt z Asseco Resovią i na Podkarpaciu spędził kolejne 5 lat. W sezonie 2014/15 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, a następnie związał się z Łuczniczką Bydgoszcz. W roku 2016 ponownie przywdział trykot drużyny z Jastrzębia-Zdroju.

W czasie swojej kariery klubowej Grzegorz Kosok zdobył 2 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe krążki Mistrzostw Polski. Ponadto ma również w swojej kolekcji Superpuchar Polski. Z Asseco Resovią zajął 2 miejsce w Pucharze CEV, w sezonie 2011/2012.

Kariera reprezentacyjna

Pierwsze powołanie do reprezentacji Polski Grzegorz Kosok otrzymał w roku 2011. Wraz z drużyną narodową zdobył w roku 2011 brązowy medal na Mistrzostwach Europy. Polacy pokonali wówczas Rosjan 3:1. Biało-czerwoni zajęli również 3 miejsce w Lidze Światowej, kiedy to rozbili w meczu o brąz Argentynę 3:0. Rok później nasza drużyna narodowa nie dała żadnych szans rywalom i odniosła pewne zwycięstwo w turnieju Ligi Światowej. W finale Polacy okazali się lepsi od Amerykanów. Również w roku 2012 reprezentacja Polski, z Grzegorzem Kosokiem w składzie, zdobyła złoty medal w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Inni zawodnicy:

Robert Milczarek - Joanna Mirek - Edward Skorek - Krzysztof Gierczyński - Robert Prygiel

Grzegorz Kosok