Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018. TVP pokaże wszystkie mecze Polaków

- Mieliśmy mundial w piłce nożnej, będziemy pokazywać mistrzostwa świata w siatkówce! - napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor ds. sportu w TVP.

TVP oraz TVP Sport pokaże wszystkie mecze Polaków podczas siatkarskich mistrzostw świata. Spotkania będzie mogli także śledzić w aplikacji mobilnej TVP Sport. Wszystkie mecze będą dostępne za darmo.

Impreza zostanie zorganizowana w Bułgarii i we Włoszech we wrześniu 2018 roku. Będą to pierwsze w historii mistrzostwa świata w piłce siatkowej, które są organizowane przez dwa kraje. Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu mistrzów świata, który wywalczyła w 2014 roku w katowickim Spodku, pod wodzą Stephane'a Antigi, za sprawą wygranej z Brazylią (3:1).

24 drużyny zostały rozlosowane na 4 grupy po 6 drużyn w każdej grupie. Najlepsze 4 drużyny z każdej grupy awansują do drugiej rundy. W grupie D Polska zmierzy się z: Bułgarią, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko.

Ale wcześniej (od 24 do 26 sierpnia) w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się XVI siatkarski Memoriał Jerzego Huberta Wagnera. Będzie to najważniejszy sprawdzian dla naszych siatkarzy tuż przed Mistrzostwami Świata, w którym Polska zmierzy się z reprezentacją Kanady, Francji oraz Rosji.
Więcej o nim przeczytasz TU.
***

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2018: Terminarz pierwszej fazy

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2018

Więcej o: