PlusLiga. Wywalczyć play-offy!

W niedzielę 8 kwietnia siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się z Cuprum Lubin. Spotkanie 29. kolejki PlusLigi rozgrywane w stołecznej hali COS Torwar rozpocznie się o godzinie 20:00. Stawką niedzielnego starcia jest awans do fazy play-off PlusLigi.
Onico Warszawa - Jastrzębski Węgiel Onico Warszawa - Jastrzębski Węgiel FOT. KUBA ATYS

3 punkty do szczęścia

Do ostatecznego zapewnienia sobie miejsca w najlepszej szóstce PlusLigi warszawianom brakuje jednego zwycięstwa za trzy punkty. W grze o awans do play-offów zostało siedem drużyn - występ zapewniły już sobie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów oraz Trefl Gdańsk, natomiast o kolejne miejsca walczą ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Indykpol AZS Olsztyn oraz Asseco Resovia Rzeszów. Podopieczni trenera Stephane'a Antigi z pięćdziesięcioma czterema punktami na koncie plasują się aktualnie na czwartej pozycji.

Z Olsztyna bez punktów

W poprzednim meczu PlusLigi ONICO Warszawa uległo na wyjeździe Indykpolowi AZS Olsztyn 1:3, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany środkowy gospodarzy, Jakub Kochanowski. W spotkaniu rozgrywanym w piątek 30 marca obie drużyny miały o co walczyć. Aby dalej móc walczyć o awans do fazy play-off drużyna pod wodzą Roberto Santilliego musiała odnieść zwycięstwo nad warszawianami. Natomiast ekipie Stephane'a Antigi zwycięstwo nad gospodarzami dawało pewny awans do dalszych rozgrywek.

- Przed meczem wiedzieliśmy, że zwycięstwo w Olsztynie może dać nam awans do fazy play-off, jednak nie sądzę, żeby powodowało to jakikolwiek dodatkowy stres. Dla gospodarzy był to jednak jeszcze ważniejszy mecz, bo mecz o wszystko. My mamy jeszcze przed sobą dwa spotkania, w których możemy wywalczyć awans do dalszych rozgrywek. Za tydzień zagramy u siebie z Cuprum Lubin. Łatwo nie będzie, ale liczymy na te cenne trzy punkty - powiedział po meczu w Olsztynie Stephane Antiga.

Patrick Duflos Patrick Duflos CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Sytuacja Miedziowych

Nasi najbliżsi rywale plasują się aktualnie na dziewiątym miejscu w tabeli rozgrywek. Miedziowi zaliczyli w tym roku trzynaście zwycięstw i odnieśli piętnaście porażek. Drużyna prowadzona przez Patricka Duflosa nie ma już szans na awans do fazy play-off, ale nie grozi jej również udział w barażach o utrzymanie w lidze. W obliczu coraz częściej pojawiających się plotek na temat potencjalnej rezygnacji z gry w PlusLidze, władze klubu wydały oficjalny komunikat, w którym uspokojono kibiców Miedziowych - "W związku z ostatnimi publikacjami w mediach na temat przyszłości Cuprum Lubin w PlusLidze chcielibyśmy zapewnić wszystkich sympatyków Klubu, że nie ma jakichkolwiek planów wycofania zespołu z rozgrywek".

Szybkie trzy sety w Lubinie

W poprzednim meczu z Cuprum Lubin ONICO Warszawa pewnie wygrało na wyjeździe 3:0. W trzecim secie gospodarze wypracowali kilka punktów przewagi, jednak podopieczni trenera Antigi w porę rozpoczęli pogoń za Miedziowymi i ostatecznie zakończyli spotkanie w trzech setach.

- Znakomicie jest wygrywać w taki sposób! Bardzo dobrze spisywaliśmy się w dwóch pierwszych setach. W drugiej partii wygraliśmy, co prawda, tylko dwoma punktami, ale byliśmy pewni siebie i udawało nam się kontrolować wynik. W trzecim secie straciliśmy na początku dużo punktów, ale udało nam się dogonić rywali i w samej końcówce doprowadzić do wyrównania. Kolejne trzy punkty są nasze i to jest najważniejsze - dodał rozgrywający.

Onico Warszawa - Skra Bełchatów 1:3, marzec 2018 Onico Warszawa - Skra Bełchatów 1:3, marzec 2018 KUBA ATYS

Ostatni mecz w Warszawie

Piątkowe spotkanie z Miedziowymi będzie ostatnim meczem fazy zasadniczej rozgrywanym w warszawskiej hali Torwar. Starcie ONICO Warszawa - Cuprum Lubin odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 20:00 w hali COS Torwar w Warszawie. Wejścia i kasy obiektu zostaną otwarte godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Partnerem meczu jest Dzielnica Mokotów.

Wszystkie bilety na niedzielne spotkanie kosztują tylko 10 złotych! Razem zawalczmy o play-offy!