Engel wskazał skład na Polska - Argentyna. "Grosicki pierwszym zmiennikiem"

Engel wskazał skład na Polska - Argentyna. "Grosicki pierwszym zmiennikiem"

Polscy piłkarze w środę powalczą z Argentyną o awans do 1/8 finału mundialu w Katarze. Jerzy Engel nie ma wątpliwości, na jaki skład powinien postawić Czesław Michniewicz. - Jeśli wszyscy będą zdrowi, to wyszedłbym w takim samym składzie jak w ostatnim meczu - stwierdził były selekcjoner kadry.
WCup Poland Saudi Arabia Soccer

Fot. Aijaz Rahi / AP Photo

Przed reprezentacją Polski kluczowe spotkanie w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Zawodnicy Czesława Michniewicza zmierzą się z Argentyną o awans do 1/8 finału i, w przypadku wygranej, zwycięstwo w grupie C. Polacy są obecnie liderami grupy C, jednak kwestia awansu nadal nie jest przesądzona. Były selekcjoner kadry, Jerzy Engel, postanowił wskazać swój skład na to spotkanie.

Jerzy Engel wierzy w sukces Polaków. "Mamy teraz generację piłkarzy, których stać na to, by zajść wysoko"

Engel skomentował postawę Polaków w rozmowie z portalem Meczyki.pl. Były selekcjoner wskazał też skład, jakim Michniewicz powinien rozpocząć spotkanie z Argentyną. - Jeśli wszyscy będą zdrowi, to wyszedłbym w takim samym składzie jak w ostatnim meczu. Stara zasada piłkarska mówi: - Jak idzie, to nie zmieniaj! Zwycięskiego składu nie powinno się zmieniać. Z tym że pierwszego jako zmiennika na boisku widziałbym Kamila Grosickiego, który też może nam dać dużo. Być może nawet więcej niż Frankowski - powiedział Engel. Zwycięstwo w meczu z Saudyjczykami dał następujący skład: Szczęsny - Cash, Kiwior, Glik, Bereszyński - Krychowiak, Bielik, Frankowski, Milik, Zieliński - Lewandowski. 

- Mamy teraz generację piłkarzy, których stać na to, by zajść wysoko. Mamy zawodników, którzy odgrywają ważne role w wielkich klubach europejskich. Dawno nie mieliśmy takiej generacji. Uważam, że ta drużyna jest w stanie osiągnąć znacznie więcej niż wszystkie poprzednie, które mieliśmy w przeciągu ostatnich 20 lat - dodał z nadzieją były trener.

"To, co wyczyniał w tym meczu Wojtek Szczęsny, jest fantastyczne"

Engel przy okazji odniósł się do zwycięstwa 2:1 nad Arabią Saudyjską. - Miałem nadzieję, że trener Michniewicz wyciągnie wnioski po pierwszym meczu i że zmieni ustawienie i selekcję. To wszystko się wydarzyło, także gratulacje dla selekcjonera za wyciągnięcie bardzo dobrych wniosków. Bardziej ofensywne ustawienie zespołu dało efekt - stwierdził były trener kadry.

Postanowił również wyróżnić kilku zawodników, którzy przyczynili się do wygranej. - To, co wyczyniał w tym meczu Wojtek Szczęsny, jest fantastyczne. To jego wielka zasługa, że zespół dostał szansę, by wygrać ten mecz. Gdyby nie jego interwencje, to byłoby bardzo trudno odmienić losy spotkania. Największe gratulacje kieruję właśnie do niego. Równie solidnie zagrało dwóch obrońców, Kamil Glik i Bartosz Bereszyński. Wypadli bardzo dobrze, szczególnie drugi z nich - dodał.

Spotkanie Polski z Argentyną rozpocznie się w środę 30 listopada o godzinie 20:00. W tym samym czasie Arabia Saudyjska zmierzy się z Meksykiem. Po końcowych gwizdkach w obu spotkaniach poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie C.

Tabela "polskiej" grupy po 2. kolejkach:

  1. Polska 4 pkt, bramki 0:2
  2. Argentyna 3 pkt, 3:2
  3. Arabia Saudyjska 3 pkt, 2:3
  4. Meksyk 1 pkt, 0:2