Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych. Gwiazda Kataru: - Szmal jest najlepszy na świecie

- Nie wiem, kto jest lepszy, ja czy Sławomir Szmal. Wiem natomiast, że polski bramkarz jest najlepszy na świecie - mówi Danijel Sarić, bramkarz reprezentacji Kataru. W piątek zagra z Polską w półfinale mistrzostw świata. Początek meczu o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl

38-letni Bośniak to jeden z tych zawodników, którzy ponad rok temu przyjęli propozycję zagrania w reprezentacji Kataru. Nie zmieniali jednak obywatelstwa, grają na zasadzie tzw. "sport-paszportu", którzy otrzymali w najbogatszym kraju świata. Otrzymali za to ponoć nawet 600 tys. euro.

Sarić to świetny golkiper, od lat strzeże bramki Barcelony. Potwierdza to też na mundialu w Katarze - 49 obronionych rzutów na wszystkie 135 oddanych przez rywali daje mu dobrą, 36-procentową skuteczność. Ma też na koncie dwie asysty - jego podania w dwóch przypadkach bezpośrednio otworzyły drogę do bramki.

W czwartek na spotkaniu z dziennikarzami podkreślał, że kluczem do ćwierćfinałowego zwycięstwa nad Niemcami było dobre przygotowanie taktyczne. - Ale to już przeszłość, teraz czekają nas dwa najważniejsze mecze turnieju - mówił.

Kilka razy podkreślał, że Polska to bardzo twardy zespół, grający jedną z najlepszych defensyw. - Sławomir Szmal powiedział mi, że jest pan jednym z najlepszych bramkarzy świata? - zapytał jeden z katarskich dziennikarzy. - Naprawdę? To Szmal jest najlepszym bramkarzem świata. To jednak nic nowego, on taką formę utrzymuje już z dziesięć lat - odparł Sarić. - Jest lepszy od pana? - dopytywał dziennikarz. - Tego nie wiem - odpowiedział Danijel Sarić.

W środę Polska pokonała Chorwację 24:22 i w piątek w półfinale mistrzostw świata zmierzy się z Katarem. Początek meczu o godz. 16.30, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.

Zobacz wideo
Więcej o: