Związek piłki ręcznej wybrał areny mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce

Katowice, Kraków, Płock i Gdańsk - w tych miastach odbędą się mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w 2023 roku, które Polska zorganizuje wraz ze Szwecją.

W Polsce w mistrzostwach świata w 2023 roku zostanie rozegranych aż 61 ze 112 meczów. Będą się one odbywać w Krakowie, Katowicach, Płocku oraz Gdańsku.

Zobacz wideo "Mało osób w nas wierzyło przed mistrzostwami. Nie tylko w telewizjach, ale ogólnie"

Agustin Casado zdobywa aż 16 goli w meczu Ligi Europejskiej 16 goli, 88,8 proc. skuteczności! Niewiarygodny wyczyn zawodnika w LE piłkarzy ręcznych [WIDEO]

Wielkie mecze w Ergo Arenie

W gdańskiej Ergo Arenie zostaną rozegrane trzy spotkania, ale będą one bardzo ważne, bo dwa ćwierćfinały oraz jeden półfinał.

- Jestem przekonany, że nasze wspólne doświadczenie we współpracy z miastem Gdańskiem, szczególnie przy okazji Euro 2016 zaowocują doskonałą współpracą i teraz. To kultowe miejsce dla polskiej piłki ręcznej. Gdańsk to miasto wielokrotnych mistrzów Polski, bo dziesięć tytułów Wybrzeża i trzy Spójni - mówi Henryk Szczepański, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce na specjalnej konferencji prasowej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Gdańsk i Ergo Arena to miejsce szczęśliwe dla reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy przed zdobyciem brązowego medalu w Katarze, właśnie tutaj wygrali eliminacje, przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro też tutaj się zakwalifikowali.  W Ergo Arenie jest nam dobrze, tu jest znakomita atmosfera - dodał  Szczepański.

Po 21 spotkań mistrzostw świata odbędzie się w Katowicach (m.in. mecz otwarcia) oraz w Tauron Arenie w Krakowie. z nich odbędzie się w Katowicach, w tym mecz otwarcia. Natomiast 16 meczów kibice będą mogli obejrzeć w Płocku. Wszystkie będą starciami o Puchar Prezydenta IHF.

Mistrzostwa świata w 2023 roku zaplanowane są w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. W Szwecji miastami-gospodarzami będą Goeteborg (tam występować będzie kadra Szwecji), Malmoe, Kristianstad, Joenkoeping i Sztokholm. W tym ostatnim mieście zostanie rozegrany jeden z półfinałów, mecz o brązowy medal oraz finał.

Piłka ręczna. Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin 38:25 (19:13) Będzie walkower w Lidze Europejskiej? Rywal Wisły Płock się nie pojawił. "Odwołali przylot, mieli się zameldować"

Losowanie grup odbędzie się 2 lipca przyszłego roku w Katowicach. Tytułu mistrzów świata będą bronić Duńczycy, którzy byli najlepsi dwa razy z rzędu - w latach 2019 i 2021.

Więcej o: