Niewiarygodne sceny w Kielcach! Barcelona znowu pokonana. Ależ pogoń Łomży Vive

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce po raz drugi pokonali Barcelonę! Tym razem polski zespół pokonał hiszpańską ekipę 29:27, mimo że niemal przez cały mecz kielczanie musieli gonić wynik.

Tydzień temu Łożma Vive Kielce pokonała Barcelonę po raz pierwszy i to na wyjeździe. Był to wielki sukces podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. "2175 - tyle dni minęło od ostatniej porażki Barcelony przed własną publicznością w Lidze Mistrzów (aż 44 zwycięstw w tym czasie). Obrońca trofeum ostatni raz przegrał u siebie 5 grudnia 2015 roku właśnie z Łomżą Vive Kielce w pojedynku fazy grupowej" – pisał po tamtym spotkaniu dziennikarz Sport.pl, Paweł Matys.

Kielczanie powtórzyli ten wyczyn przed własną publicznością., chociaż początek spotkania nic takiego nie zapowiadał. Barcelona szybko wyszła na prowadzenie 5:1, ale w połowie pierwszej części gry polskiej drużynie udało się doprowadzić do wyrównania 9:9. Niedługo potem Katalończycy ponownie rzucili dwie bramki z rzędu i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości (14:16).

Niewiarygodna pogoń Vive. W końcówce przegrywali czterema golami, ale wygrali!

Druga połowa znowu zaczęła się źle dla Łomży Vive Kielce. Chociaż to oni zdobyli pierwszego gola, to Barcelona odpowiedziała dwoma. Goście długo utrzymywali tę przewagę i prowadzili dwoma, trzema, a czasem i czterema bramkami. Raptem kilka minut przed końcem spotkania Barcelona prowadziła 23:27. Wtedy rozpoczęła się niewiarygodny pościg kielczan! Do końca meczu Barcelona nie zdobyła już żadnego gola, a kielczanie rzucili sześć goli z rzędu i wygrali 29:27!

Przez cały mecz Vive prowadziło tylko na samym początku meczu (1:0), a potem musiało gonić wynik. Polski zespół dopadł Barcelonę i pokonał ją w zasadzie w ostatnim momencie. To pierwszy przypadek od 2009 roku, kiedy Barcelona przegrała dwa mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów z rzędu!

Łomża Vive Kielce prowadzi w grupie B. Po ośmiu meczach ma na koncie siedem zwycięstw i jedną porażkę, co daje 14 punktów. Druga jest Barcelona z czterema wygranymi i trzema porażkami (dziewięć punktów).