Polska - Holandia. Rywalki poza zasięgiem. Polki przegrały drugi mecz na ME w Szwecji

Polskie szczypiornistki przegrały z Holenderkami 21:30 w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy w Szwecji. Szanse biało-czerwonych na awans do następnej rundy uzależnione są od wyniku drugiego spotkania w grupie B.

Podopieczne Leszka Krowickiego od początku spotkania nie potrafiły dotrzymać kroku wicemistrzyniom świata. Skuteczność na poziomie 30 procent była niewystarczająca do nawiązania równej walki z Holenderkami.

Najskuteczniejsza z Polek była Alina Wojtas, która zdobyła pięć bramek. Także i ona miała jednak tego dnia duże problemy w pojedynkach z Tess Wester. Bramkarka SG BBM Bietigheim interweniowała jak w transie i zasłużenie została wyróżniona tytułem zawodniczki meczu.

Dla Polek porażka z Holenderkami była drugą podczas szwedzkiego turnieju - w poprzedniej kolejce uległy Francuzkom. By móc jeszcze w ogóle myśleć o awansie do następnej rundy, w drugim wtorkowym meczu grupy B Francuzki muszą pokonać Niemki. Remis lub wygrana zespołu niemieckiego eliminują biało-czerwone z turnieju.

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polki zagrają w czwartek z Niemkami.

Najlepsze sportowe momenty roku wg fotoreporterów AP

Więcej o: