Kto da więcej? Bitwa o kilometry w aplikacji do biegania

Kto przebiegnie najwięcej kilometrów w lipcu? Duńczycy, Polacy, Amerykanie? A może Chińczycy lub Koreańczycy? Od 1 lipca trwa bitwa na najdłuższy wybiegany dystans. W rywalizacji zorganizowanej przez Endomondo bierze udział 15 krajów z całego świata.

Jak na razie prowadzą Duńczycy i niestety - deklasują rywali liczbą 34786.88 km. Polacy plasują się na fantastycznym - trzecim miejscu z liczbą 16322.37 km. Chociaż obrazem rywalizacji co nieco chwieje drużyna zajmująca drugie miejsce na podium - Rest of The World Official Team - czyli cała reszta świata poza krajami, które zorganizowały swój własny team. Hm... A jeśli rywalizację wygra ta "reszta świata" - to znaczy kto? Na razie to zmartwienie nie zaprząta nikomu głowy - Dania dokłada poważnie nawet im. Szeregi polskiego teamu może zasilić każdy Polak, któremu chce się biegać, zarejestrować na stronie endomondo.com i wpisywać tam przebiegnięte kilometry.

Ilość kilometrów, które zarejestrowały ekipy z poszczególnych krajów.

Przy okazji - strona Endomondo to prosty dziennik treningowy, do którego można wpisywać kilometry pokonane na różne sposoby - rowerem, kajakiem, na rolach i biegiem, marszem, na nartorolkach, czy na basenie. Można do niego również zgrywać biegi zarejestrowane za pomocą zegarków Garmin, albo innych urządzeń, byleby pliki miały format .gpx lub .tcx. Dodając trening możemy wprowadzić do systemu jego trasę.

Widok dzienniczka treningowego

Na stronie znajdziemy też bardzo prosty kalendarz - ale niestety poza wyborem dyscypliny i kraju nie mamy możliwości doprecyzowania co nas interesuje, i tak - wchodząc w interesujący mnie bieg w kalendarzu (biegowe wtorki) dowiaduję się, że rozgrywają go w Siemianowicach Śląskich.... Raczej się na niego nie wybiorę. Na stronie głównej mamy podgląd rywalizacji, w których bierzemy udział, rezultaty treningowe w aktualnym miesiącu (ilość kilometrów, ilość spalonych kalorii i czas trwania). Do wspólnych treningów i biegowej rywalizacji możemy zaprosić znajomych. Co jakiś czas dostajemy też kolejne wyzwania - skierowane do kobiet, do mężczyzn, do rowerzystów miejskich, etc.

Pojedynczy trening

Możemy obejrzeć statystyki naszych treningów z ostatnich dni, tygodni, miesięcy w postaci wykresów. Dziennik zawiera jednak najbardziej podstawowe opcje - można go traktować jako motywator i "formularz" do wpisywania kilometrów, które mają być doliczone do rywalizacji. Do polskiej ekipy można dołączyć na stronie: www.endomondo.com

Dołącz do nas na Facebooku.