Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w Widzewie Łódź! Po klęsce w II lidze z klubu odchodzi trener i 7 piłkarzy

Widzew Łódź, który fatalnie prezentował się drugiej części sezonu, nie zdołał wywalczyć awansu do I ligi. Władze klubu poinformowały, że wraz z końcem sezonu kończą współpracę z trenerem Jackiem Paszulewiczem i siedmioma zawodnikami.
Zobacz wideo

Widzew Łódź, który zakończył obecny sezon II ligi na piątym miejscu, czeka prawdziwa rewolucja. Brak awansu do wyższej klasy rozgrywkowej spowodował, że klubowe władze postanowiły pożegnać się z trenerem Jackiem Paszulewiczem oraz siedmioma piłkarzami pierwszej drużyny. Poinformowano o tym w oficjalnym oświadczeniu. 

Rewolucja w Widzewie Łódź! Po klęsce w II lidze z klubu odchodzi trener i 7 piłkarzy

Widzew Łódź SA informuje, że po przeanalizowaniu z trenerem sytuacji zespołu oraz braku promocji do 1 ligi, wspólnie podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron [...]. Widzew Łódź SA dziękuje szkoleniowcowi za pracę w klubie i życzy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej” – czytamy w komunikacie. Paszulewicz prowadził Widzew w 8 spotkaniach, notując zwycięstwo, 5 remisów i 2 porażki. 

„Kierownictwo łódzkiego klubu pożegnało się nie tylko szkoleniowcem, ale i z siedmioma zawodnikami: Maciejem Humerskim, Dario Kristo, Michałem Millerem, Simonasem Pauliusem, Danielem Świderskim, Tomaszem Wełną i Markiem Zuziakiem. Co ciekawe, Humerski ma otrzymać od kierownictwa „inną propozycję”. Przy okazji, dowiedzieliśmy się też, że w związku z brakiem awansu do I ligi, zarząd Widzewa oddał się do dyspozycji rady nadzorczej spółki.

Wydaje się, że wspomniane odejścia, nie będą to jedynymi zmianami w kadrze 4-krotnego mistrza Polski: „W najbliższych dniach zarząd klubu z częścią zawodników przeprowadzi indywidualne rozmowy, które mają na celu rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron lub ich renegocjowanie” – napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej klubu.