Włoski klub zainteresowany obrońcą Cracovii. Właśnie awansował do Serie A!

US Lecce, które w przyszłym sezonie zagra w Serie A, jest zainteresowane obrońcą Cracovii - Michałem Helikiem. Taką informację podał na Twitterze dziennikarz lovekrakow.pl - Michał Knura.
Zobacz wideo

Według informacji dziennikarza lovekrakow.pl – Michała Knury – US Lecce obserwuje obrońcę Cracovii – Michała Helika. Włoski klub zajął w minionym sezonie Serie B drugie miejsce i w kolejnych rozgrywkach zobaczymy go w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna z południa Włoch będzie potrzebować nowego środkowego obrońcy, bowiem grający regularnie w tym sezonie Biagio Meccariello jest jedynie wypożyczony z Brescii. 

US Lecce obserwuje obrońcę Cracovii – Michała Helika. Drużyna właśnie awansowała do Serie A

Helik dołączył do Cracovii w lipcu 2017 roku. Wcześniej środkowy obrońca grał w barwach Ruchu Chorzów, którego jest wychowankiem. W krakowskim klubie 23-latek rozegrał w sumie 62 spotkania – szczególnie udany był dla niego sezon 2017/2018, gdy zdobył aż 8 goli w Ekstraklasie. W pierwszych 11 kolejkach kończących się właśnie rozgrywek Helik pełnił rolę kapitana „Pasów” (opaskę przejął później Janusz Gol). 

Portal transfermarkt.de wycenia umiejętności Helika na 500 tysięcy euro. Kontrakt wiążący środkowego obrońcę z Cracovią obowiązuje do czerwca 2021 roku. 

 
Więcej o: