Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kompromitacja Widzewa Łódź! Już nie mają szans na awans do 1. ligi!

To już pewne! Widzew Łódź nie awansuje w tym sezonie do 1. ligi. Łódzki klub przegrał w ostatnim meczu sezonu 1:3 z GKS-em Bełchatów. To kompromitacja Widzewa, który miał na ten sezon budżet w wysokości 15 milionów złotych.

Najpierw kompromitująca seria remisów, a teraz porażka na koniec sezonu. Widzew Łódź przegrał z GKS-em Bełchatów 1:3 i definitywnie stracił szanse na awans do 1. ligi. Brak awansu oznacza kolejną zmianę trenera. Przypomnijmy, że w końcówce sezonu Jacek Paszulewicz zastąpił Radosława Mroczkowskiego. - Nie ma wyjścia, trener musi odejść. Miał dać impuls drużynie, a nie dał. Nie mamy drużyny - powiedział Piotr Szor, wiceprezes Widzewa Łódź cytowany przez Bartłomieja Derdzikowskiego, dziennikarza lodz.wyborcza.pl.

Zobacz wideo

MARCIN STĘPIEŃ

Jedynego gola dla Widzewa strzelił w Bełchatowie Daniel Mąka. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Paweł Czajkowski i Bartłomiej Bartosiak (dwie). Widzew rozegrał już wszystkie mecze w tym sezonie, ale inne zespoły mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pewny awansu do 1. ligi jest już Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz. O trzecie miejsce, które również do awans powalczą GKS-Bełchatów i Elana Toruń. W lepszej sytuacji jest GKS, który ma jeden punkt więcej od Elany.

PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź 3:1 (1:1)

1:0 - Paweł Czajkowski (15’)

1:1 - Daniel Mąka (29’)

2:1 - Bartłomiej Bartosiak (68’)

3:1 - Bartłomiej Bartosiak (85’)

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek, Bartosz Biel (79’ Hubert Tylec), Paweł Czajkowski, Artur Golański, Wiktor Putin (90’ Patryk Rachwał), Patryk Mularczyk, Przemysław Zdybowicz (66’ Bartłomiej Bartosiak).

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski (76’ Maciej Kazimierowicz), Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Mateusz Michalski, Kohei Kato (56’ Michael Ameyaw), Dario Kristo, Adam Radwański (87’ Konrad Gutowski), Daniel Mąka (69’ Przemysław Banaszak), Rafał Wolsztyński

Więcej o: