Polacy za granicą. Szczęsny: Fabiański będzie bramkarzem klasy światowej

- Jeśli jego pewność jeszcze wzrośnie, zostanie bramkarzem klasy światowej - powiedział młody bramkarz Arsenalu Wojciech Szczęsny o swoim starszym koledze Łukaszu Fabiańskim. Relacja z meczu Manchester City - Arsenal Londyn w niedzielę od 17 na żywo na Sport.pl

Fabiański w bramce Arsenalu zastępuje Manuela Almunię i radzi sobie coraz lepiej. W tym tygodniu rozegrał udane spotkanie w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck. W niedzielę czeka go jednak bardziej wymagający sprawdzian - mecz z drugim w tabeli Premier League Manchesterem City.

- Nadal uważam, że Fabiańskiego stać na więcej - powiedział klubowy kolega Wojciech Szczęsny. - Jest bardzo dobrym bramkarzem i osobiście w niego wierzę - dodał.

- Znam go od paru ładnych lat, razem przechodzimy proces szkolenia, i wiem że jest bardzo uzdolniony - stwierdził 20-letni Szczęsny, który sam typowany jest jako kandydat do pierwszego składu Arsenalu w przyszłości.

- Odzyskał pewność siebie i gra naprawdę dobrze. Jeśli jego pewność jeszcze wzrośnie, zostanie bramkarzem klasy światowej - zapewnił syn byłego reprezentanta Polski.

Sam Szczęsny zna swoje miejsce w hierarchii klubowych bramkarzy. - Znalazłem się znacznie bliżej pierwszego zespołu, co było moim celem, ale wciąż czekam na moment, kiedy wejdę na boisko i pokażę swoje umiejętności - zakończył.

Fabiański będzie kluczową postacią meczu z Manchesterem City? 

Więcej o: