Liga holenderska. Problemy sercowe Marco van Bastena

Marco van Basten nie poprowadzi AZ Alkmaar w sobotnim meczu z FC Dordrecht przez poważne dolegliwości zdrowotne wywołane przez problemy w życiu osobistym - oświadczył klub.

O chorobie van Bastena poinformował klub w oświadczeniu. "Trener z przyczyn osobistych nie poprowadzi AZ Alkmaar w sobotnim meczu z FC Dordrecht przez poważne dolegliwości zdrowotne wywołane przez problemy w życiu osobistym. Objawy mogą być na tyle silne, że nie będzie mógł w pełni wykonywać swojej pracy. Van Basten opuści sobotni mecz z FC Dordrecht. AZ wysyła Marco i jego rodzinie wyrazy wsparcia" - czytamy.

W sobotnim meczu ban Bastena zastąpią jego asystenci Dennis Her i Alex Pastoor. Nie jest jasne, jak długo 49-letni Holender pozostanie poza drużyną ani co jest przyczyną tych "poważnych objawów".

Holenderski "De Telegraaf" napisał, że van Basten cierpiał na palpitacje serca. Dodano, że latem zmarł 84-letni ojciec byłego piłkarza, Joop. We włoskich mediach pojawiły się z kolei sugestie, że van Basten może cierpieć na depresję. Tych rewelacji nikt nie potwierdził.

Więcej o: