Liga francuska. "Gdy Jeleń wchodzi na taki poziom, to jest nam łatwiej"

Napastnik reprezentacji Polski zdobył dwie bramki w meczu z Sochaux. Broniące się przed spadkiem Auxerre wygrało 2:0 i wydobyło się ze strefy spadkowej

Polak znów jest bohaterem klubu z Burgundii i daje mu nadzieję na utrzymanie w Ligue 1. - Jeśli Jeleń wchodzi na taki poziom, to oczywiście, że jest nam łatwiej. Jemu również, bo on sam sobie zaczął stawiać dużo pytań - mówił po meczu trener Jean Fernandez.

Wystawił go na nowej pozycji - na prawym skrzydle, a nie na środku ataku. Musiał coś zmienić, bo możliwości i styl gry Jelenia rywale zbyt dobrze już poznali. Długie podania pomocników do Polaka, który stracił dynamikę, nie przynosiły efektów. Dwie bramki w tym roku strzelił z bliskiej odległości, po podaniach w pole karne.

W sobotę pierwszego gola strzelił Jeleń, zbiegając z prawej strony do 30-metrowego zagrania Kamela Chafniego. Znalazł się sam przed bramkarzem Crosem i w swoim stylu go przelobował. Druga bramka padła po strzale w okienko z linii pola karnego. W obu sytuacjach polski napastnik wykazał się intuicją, techniką, spokojem i pewnością siebie, cechami, których ostatnio mu brakowało. Ustrzelił pierwszy dublet od kwietnia 2004 roku.

"Jeleń, czy ocalisz Auxerre?" - pyta "L'Equipe". Dzięki zwycięstwu Auxerre z 18. miejsca awansował na 15.

"Nieoczekiwany powrót do formy nadszedł we właściwym czasie, również dla Jelenia. Za dwa i pół miesiąca wygasa jego kontrakt" - pisze francuski dziennik. Jego menedżer Tomasz Kaczmarczyk ucina wszystkie spekulacje na temat przyszłości reprezentanta Polski. - Dla nas jest najważniejsze, by znów regularnie strzelał gole - mówi. - Oczywiście, że chcę zostać. Nikt mi jednak nic nie zaproponował - zapowiada Jeleń w "L'Equipe". Według francuskich mediów zaczął nawet przymierzać się do budowy domu w Burgundii. Przedłużenie umowy będzie bardziej realne, jeśli Auxerre utrzyma się w Ligue 1.

Wyniki 28. kolejki:

MONTPELLIER - RC LENS 1:4 (0:3): Bocaly (57.) - Akale (19.), J. Marveaux (30., samob.), Roudet (34.), Jemaa (62.);

AUXERRE - SOCHAUX 2:0 (1:0): Jeleń (18., 64.);

VALENCIENNES - BORDEAUX 2:2 (1:0): Danic (36., 59.) - Jussie (81.), Ciani (84.);

LORIENT - SAINT-ETIENNE 0:0 ;

BREST - LILLE 1:2 (1:1): Lesoimier (19.) - Gervinho (39.), Sow (53.);

TOULOUSE - NICE 1:1 (1:0): Santander (27.) - Cetto (90.);

LYON - RENNES 1:1 (1:0): Gomis (36.) - Theophile-Catherine (87.);

MONACO - NANCY

CAEN - ARLES-AVIGNON

OLYMPIQUE MARSYLIA - PARIS SAINT-GERMAIN

Najskuteczniejsi

19 - Sow (Lille)

16 - Gameiro (Lorient)

Hamburg rozgromił Koeln - krótki występ Peszki ?

Więcej o: