Kolejny "przeciek" w sprawie zwycięzcy Złotej Piłki. Kuzyn Messiego rozwiewa wątpliwości

Pojawił się kolejny "przeciek" z wynikami plebiscytu "France Football". Kuzyn Leo Messiego jest przekonany, że to właśnie Argentyńczyk sięgnie po tę nagrodę.

Złota Piłka zostanie wręczona w poniedziałek 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu. odbędzie się uroczysta gala magazynu "France Football".

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Reprezentant Polski Radosław Kałużny swoją karierę kończył w Chrobrym GłogówRadosław Kałużny zdradza szokujące kulisy. "Weszli do szatni i po prostu lali w pysk"

"Oczywiście, że Messi"

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ nie ma jednego zdecydowanego faworyta, a kilku. Wśród nich znajduje się Robert Lewandowski, ale obok niego są wymieniane takie nazwiska jak Leo Messi, Karim Benzema czy Jorginho.

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się przecieki, że w 2021 roku Złotą Piłkę wygra Leo Messi, który latem wygrał z Argentyną Copa America, a w poprzednim sezonie został królem strzelców LaLiga i z FC Barcelona sięgnął po Puchar Króla.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Teraz informację taką potwierdził Maxi Biancucchi, kuzyn Leo Messiego. Poinformował on o tym na "Twitterze". Spytany przez jednego z internautów, czy Messi zdobędzie Złotą Piłkę, Maxi Biancucchi odpowiedział przekonująco: Tak, oczywiście.

Informację, że Messi zdobędzie Złotą Piłkę, jako pierwsza taką wiadomość podała portugalska telewizja "RTP". Według tamtejszych dziennikarzy Argentyńczyk został już poinformowany o swoim zwycięstwie i udzielił specjalnego wywiadu. Podobne informacje przekazał dziennikarz "Mundo Deportivo" Francesc Aguilar. "Jak udało mi się zweryfikować w Paryżu, osoby najbliżej Lionela Messiego są przekonane, że Leo otrzyma swoją siódmą Złotą Piłkę" - napisał na Twitterze.

Messi ma na koncie aż sześć Złotych Piłek. Wcześniej sięgał po tę nagrodę w latach 2009-2012, 2015 oraz 2019 roku.

Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty.

Tomasz FrankowskiParlament Europejski mocno o "separastycznych rozgrywkach". Autorem polski poseł

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku, kiedy po raz pierwszy został zorganizowany przez "France Football". Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata (185) głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika.

Więcej o: