Szok we Włoszech. Tragedia wstrząsnęła Interem. Koszmarne wieści

Tragedia wstrząsnęła Interem Mediolan. W wypadku samochodowym zginął Alessandro Dallatorre, jeden z klubowych trenerów. Włoch miał 26 lat.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w tunelu Lecco-Ballabio. Jak relacjonuje dziennik "Il Giorno", samochód kierowany przez trenera Alessandro Dallatorre zderzył się z pojazdem prowadzonym przez 24-letnią kobietę. Dallatorre zginął, a kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Zobacz wideo Szczęsny tłumaczy porażkę: Czesi nas zdominowali ficzyznie

Inter w żałobie. Nie żyje trener juniorów

"Uderzenie było bardzo gwałtowne. Dellatorre zmarł natychmiast, a dziewczyna została wyciągnięta ze zniszczonego samochodu, ale jej życiu nie groziło niebezpieczeństwo" - dodała "La Gazzetta dello Sport".

Od 2019 roku Dallatorre był trenerem dziecięcych zespołów Interu. Prowadził grupy w przedziale 9-11 lat. Oprócz pracy w Interze zajmował się amatorskim Pro Lissone, gdzie był dyrektorem sportowym. Marzył o karierze trenerskiej, bo niedawno zaczął uczęszczać na kurs UEFA kategorii "C". Nadchodzące mecze młodzieżowych zespołów Interu zostaną poprzedzone minutą ciszy.

Nicolo Zaniolo Wielki włoski talent znowu zmieni klub? "Nikt nie zna przyszłości"

Inter w Serie A

Po 27 kolejkach ligi włoskiej Inter ma 50 punktów, czyli o 18 mniej niż Napoli, które pewnie zmierza po scudetto. Między drużyną Simone Inzaghiego a ekipą Luciano Spallettiego plasuje się Lazio (52 pkt). TOP 4 zamyka Milan.

Więcej o: