Media: Sensacyjne wieści z Argentyny nt. transferu Messiego. "Poranna bomba"

Choć trudno w to uwierzyć, to argentyński dziennikarz Sergio Gonzalez twierdzi, że nad transferem Leo Messiego pracuje Inter Mediolan.

- Myślę, że wciąż jest zbyt wcześnie, by dyskutować na temat przyszłości Leo Messiego. Jedyne co wiem to to, że prowadzi on rozmowy z prezesem i zarządem, ale nie znam szczegółów. Każdemu zależy, by Messi pozostał w zespole. Uważam, że jego obecność w przyszłym sezonie byłaby dobra dla wszystkich. On jest szczęśliwy w naszych szeregach. Wiem, że po spotkaniu z Bayernem spadła na niego fala krytyki, ale udowadniał już niejednokrotnie, że potrafi być decydujący w wielu kluczowych momentach sezonu - podkreślił trener Christophe Galtier, cytowany przez RCM Sport

Zobacz wideo Powrót Króla! Tak powitany został Messi na treningu PSG

Kataloński "Sport" dodaje, że Paris Saint-Germain ma przygotować kolejną ofertę kontraktu dla Messiego. Na klub miał naciskać sam emir Kataru Tamim ibn Hamad Al Sani. A co jeśli Argentyńczyk nie przedłuży umowy? Gdzie może trafić jako wolny gracz?

"Sport" donosi, że Messiego interesuje przede wszystkim ambitny projekt sportowy, co sugeruje, że nie będzie brał pod uwagę atrakcyjnych finansowo propozycji z klubów saudyjskich czy katarskich. Jest za to temat Barcelony.

Jako pierwszy na temat możliwości powrotu Messiego głos zabrał jego przyjaciel i były zawodnik Barcelony Sergio Aguero. Uznał, że na taki scenariusz daje 50 procent szans. - Jeśli prezes Laporta poczyni odpowiednie kroki, to myślę, że powrót Messiego do Barcelony się przybliży - wyjaśnił.

Joan Laporta wyraził żal z powodu wcześniejszego odejścia Messiego i zapewnił, że będzie próbował namówić go do powrotu po dwóch latach spędzonych w Ligue 1. - To, co zastałem po ponownym objęciu klubu, było niedobre i musiałem podjąć decyzję, z której sam nie jestem zadowolony. Jestem smutny z tego powodu. Muszę znaleźć sposób na poprawę obecnych relacji Messiego z FC Barceloną. On wie, że ma otwarte drzwi do Barcelony - powiedział.

A może Inter?

- Poranna bomba w sprawie Messiego. Wiarygodne źródło mówi mi, że Inter zamierza sprowadzić Leo. Czynnik Zanettiego. Impas jego przedłużenia w Paryżu. Barça uwarunkowana przez FPF i utopiona przez Teby - napisał na Twitterze Sergio González. Argentyński dziennikarz sugeruje, że Barca będzie miała kłopoty z potencjalnym transferem przez zasady Finansowego Fair Play. Tym bardziej że podkreślał to Javier Tebas, szef ligi hiszpańskiej.

"Czynnik Zanettiego" - odnosi się do rodaka Messiego, czyli Javiera Zanettiego, legendy Interu Mediolanu, który obecnie jest wiceprezydentem klubu. To sensacyjne doniesienia, bo Inter wciąż odczuwa finansowe skutki pandemii, przez które nie szasta pieniędzmi na rynku transferowym, a przecież Messi jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Inter mógłby jednak liczyć na specjalną ulgę podatkową dla zagranicznych piłkarzy.

35-latek w tym sezonie w barwach PSG łącznie zagrał w 32 spotkaniach, zdobył 18 bramek i zanotował 17 asyst.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.