Kolejna porażka Realu Madryt. Zidane: Najlepiej, żeby ten sezon już się skończył [WIDEO]

Real Madryt przegrał w niedzielę z Realem Sociedad 1:3. - Najlepiej, żeby ten sezon już się skończył - powiedział po meczu trener "Królewskich", Zinedine Zidane.

Real Madryt nie walczy już o nic w tym sezonie. Mistrzem Hiszpanii została Barcelona, w finale Pucharu Króla Blaugrana zagra z Valencią, a w Lidze Mistrzów mamy finał Liverpool - Tottenham. Zespół z Bernabeu ma pewne trzecie miejsce w lidze i nie zabrał się nawet w pogoń za drugim Atletico Madryt. W niedzielę zasłużenie przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad 1:3 w meczu przedostatniej kolejki Primera Division.

Zidane rozczarowany

Spotkanie zaczęło się dobrze dla Realu, który prowadził od 6. minuty po bramce Brahima Diaza. Hiszpan po indywidualnym rajdzie pokonał bramkarza gospodarzy. Im dalej w las, tym było jednak gorzej dla "Królewskich". W 26. minucie wyrównał Mikel Merino, a w 39. minucie z boiska wyleciał Jesus Vallejo za zagranie piłki ręką w polu karnym. Co prawda Thibaut Courtois obronił rzut karny, ale w drugiej połowie Real i tak został rozbity. Również z winy Belga, który nie popisał się przy golach Zalduy (57') i Barrenetxey (67').

Swojego rozczarowania po spotkaniu nie krył trener gości, Zinedine Zidane. - Najlepiej, żeby ten sezon już się skończył - powiedział Francuz. I dodał: W następny weekend mamy ostatni mecz, a po nim popatrzymy na następny sezon. Szkoda tego spotkania. Dzisiaj to nie był nasz zły mecz. Wynik 1:3 jest dla nas ciężki.

Zidane pochwalił za to strzelca gola dla Realu, Brahima Diaza. - Wystąpił, zagrał dobrze, to dobry zawodnik, to interesujący piłkarz, jest młody. Zobaczymy, co zrobimy w kolejnym sezonie, ale na razie dostał minuty i poradził sobie dobrze - dodał.

Hiszpańskie media krytykują Real

Na porażkę "Królewskich" ostro zareagowały hiszpańskie media. - Nie można być zaskoczonym tym wynikiem. Tak naprawdę Real zagrał dobrze tylko pierwsze 6 minut, kiedy objął prowadzenie 1:0. Później inicjatywę przejęli gospodarze. Real z Madrytu był katastrofą, wprost przeciwnie do swojego imiennika z Sociedad - czytamy w "Mundo Deportivo".

- Gospodarze byli znacznie lepsi od grającego w dziesiątkę Realu Madryt. Zinedine Zidane robi co może, ale nie jest na razie w stanie wyprowadzić na prostą tej zagubionej drużyny - podkreśla "AS". "El Pais" nazwał zaś ekipę Zidane'a "apatyczną".