Bayern Monachium chce dalej wzmacniać atak. Następca Lewandowskiego

Bayern zbroi się przed kolejnym sezonem. Niedawno mistrzowie Niemiec ogłosili pozyskanie Sadio Mane z Liverpoolu, a teraz złożyli ofertę za 17-letniego Francuza Mathysa Tela. Bawarczycy szukają ewentualnego zastępstwa dla Roberta Lewandowskiego.

Od kilku miesięcy trwa saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego. Polak jest zdeterminowany, aby dołączyć do Barcelony. I choć Bayern nie przyjął oficjalnie żadnej oferty, to wydaje się, że władze klubu są pogodzone ze stratą Polaka i szukają jego następcy. Jednym z nich może zostać 17-letni Mathys Tel.

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Mathys Tel zastąpi Roberta Lewandowskiego? Bayern złożył ofertę

Bayern po pozyskaniu Sadio Mane zdecydował się na kolejny krok w kierunku wzmocnienia ofensywy. Według francuskich mediów Bawarczycy złożyli ofertę Stade Rennes za 17-letniego napastnika. Oficjalna kwota nie jest znana, ale wydaje się, że Niemcy będą musieli zapłacić sporo. Tel jest jednym z bardziej perspektywicznych francuskich piłkarzy.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Piątek może pakować walizki. Został wystawiony na listę transferowąPiątek może pakować walizki. Został wystawiony na listę transferową

Mathys Tel może występować zarówno w środku, jak i na boku ataku. W minionym sezonie 17-latek zaliczył siedem występów w Ligue 1. Zagrał też w Pucharze Francji i Lidze Konferencji Europy. Jest młodzieżowym reprezentantem Francji, a jego wartość rynkowa wynosi na ten moment około dwóch mln euro. Kontakt z Rennes obowiązuje go do końca czerwca 2024 roku.

Bayern wzmacnia ofensywę

Bayern niedawno ogłosił pozyskanie Senegalczyka Sadio Mane. W kontekście potencjalnego odejścia Roberta Lewandowskiego wydaje się, że to właśnie on będzie jego nominalnym następcą. Mistrzowie Niemiec jednak chcą zapewnić sobie także spokój na ławce oraz perspektywy na przyszłość. Stąd zainteresowanie 17-letnim Telem.

Reprezentacja PolskiPiątkowski stracił Ligę Mistrzów przez kontuzję. "Mała decyzja, wielki wpływ"

Więcej o: