Premier League. Silva przyznaje: Chciałbym grać w Chelsea

Pomocnik Valencii David Silva przyznał, że chciałby zagrać w Anglii, a wśród angielskich klubów najwyżej ceni Chelsea Londyn. - Nie ma wątpliwości, że jest to klub, gdzie mógłbym spełnić swoje ambicje - powiedział piłkarz.

David Silva od dłuższego czasu przymierzany jest do jednego z angielskich klubów. Starają się o niego takie tuzy, jak Chelsea Londyn czy Manchester United. Pomimo obecności z reprezentacją Hiszpanii na mistrzostwach świata w RPA, ofensywny pomocnik znalazł chwilę, by porozmawiać na temat swojej przyszłości.

- Żadna inna liga na świecie nie ma tak wysokiego poziomu - mówił o Premier League Silva.

- Chelsea to jeden z najlepszych klubów w Europie w ciągu ostatnich pięciu lat. Może nie mają takiej historii, jak Real Madryt czy AC Milan, ale oni są teraz w trakcie tworzenia własnej. Nie ma powodu, dla którego Chelsea nie mogłaby w przyszłości dogonić Realu - mówił Silva.

- W tej chwili Chelsea ma obok Barcelony najlepszych piłkarzy na świecie. Lampard, Terry, Drogba to piłkarze, którzy mogliby grać w każdym klubie. To byłaby prawdziwa przyjemność grać z nimi - kontynuował piłkarz Valencii.

- Nie ma wątpliwości, że jest to klub, gdzie mógłbym spełnić swoje ambicje. Wygrywać w lidze i w Lidze Mistrzów - zakończył David Silva.

Wielkie klubu walczą o piłkarza Borussi Dortmund

Więcej o: