Jan Bednarek może zmienić klub. Diabelski dylemat Southampton

Niepewna przyszłość Jana Bednarka w Southampton FC - podaje "The Sunday Mirror". Kryzys wywołany pandemią koronawirusa może przesądzić o zmianach w składzie. Jak podają brytyjskie media, na liście transferowej może się znaleźć polski obrońca.

Brytyjskie media poinformowały o możliwych zmianach, które mogą czekać Southampton FC. W celu zredukowania strat finansowych, władze klubu będą musiały sprzedać kluczowych zawodników. W tym gronie jest Jan Bednarek. 

Zobacz wideo Jan Bednarek w "Wilkowicz Sam na Sam": Jerzy Brzęczek jako jeden z niewielu zawsze we mnie wierzył

Southampton dokona roszad w składzie. Co z Janem Bednarkiem?

Władze klubu chcą sprzedać piłkarzy, na których będą mogli zarobić najwięcej. "The Sunday Mirror" poinformowało, że poza Janem Bednarkiem na listę transferową mogą trafić Pierre-Emile Hoejberg, który jest kapitanem zespołu oraz Danny Ings, którym zainteresowany jest Jose Mourinho (Tottenham Hotspur). Pozostali piłkarze, których przyszłość jest niepewna to James Ward-Prowse czy Nathan Redmond - wszyscy ci piłkarze są podstawowymi zawodnikami "Świętych", dlatego decyzja o ich ewentualnej sprzedaży byłaby bardzo trudna dla klubu, ale być może konieczna ze względu na sytuację finansową.

Klubom Premier League pozostało do rozegrania dziewięć kolejek. Nieznana jest data wznowienia rozgrywek, najczęstszą wskazywaną jest 13 czerwca. 

Jan Bednarek dołączył do Southampton FC w lipcu 2017 roku. Władze angielskiego klubu zapłaciły Lechowi Poznań za obrońcę 6 milionów euro. Aktualny kontrakt 24-latka obowiązuje do 2022 roku. W obecnym sezonie Jan Bednarek zagrał w 27 meczach, w tym czasie strzelił jednego gola. 

Więcej o: