Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jadon Sancho chce odejść z BVB. Faworyt do pozyskania go musi zapłacić 100 mln funtów

Brytyjska prasa informuje o zaskakującym transferze. Po zakończeniu obecnego sezonu do Liverpoolu może trafić Jadon Sancho. Młody skrzydłowy chce opuścić Borussię Dortmund, a aktualny lider Premier League jest faworytem wyścigu po 19-latka.
Zobacz wideo

Jadon Sancho ma świetne statystyki w bieżącym sezonie - strzelił już 4 gole i zanotował 6 asyst. Jego spóźnienia na treningi sprawiły jednak, że został ukarany przez klub grzywną w wysokości 100 tysięcy, a sam piłkarz został skrytykowany zarówno przez trenera, jak i dyrektora sportowego klubu. Jakby jego problemów było mało, został odsunięty od składu Borussii, a gdy do niego powrócił, został zmieniony już w 36. minucie meczu z Bayernem Monachium.

Jadon Sancho chce odejść z BVB. Liverpoolem faworytem

To wszystko miało mieć ogromne znaczenie w podjęciu przez 19-latka decyzji o opuszczeniu Borussii po zakończeniu obecnego sezonu. Zdaniem "Daily Mail" faworytem wyścigu po Sancho jest Liverpool. Ale konkurentów będzie miał godnych, bo o Anglika walczyć zamierzają Real Madryt czy Manchester City.

Wiele zależy jednak od tego, jak wielkie pieniądze "The Reds" będą chcieli przeznaczyć na transfer Sancho. Zdaniem "Daily Mail", Borussia oczekuje 100 milionów funtów za piłkarza, którego kupili 2 lata za 8 milionów. Zdaniem angielskiej gazety, działacze Liverpoolu liczą, że uda im się porozumieć z klubem z Dortmundu i znacznie obniżyć ich żądania.