PSG zaoferowało Neymara gigantowi. Klub nie chciał Brazylijczyka

Paris Saint Germain zaoferowało Manchesterowi United wymianę zawodników. Do Francji miał trafić Paul Pogba, a do Anglii Neymar. Manchester nie był jednak zainteresowany taką transakcją ze względu na bardzo wysoki kontrakt Brazylijczyka - informuje "Daily Mail".

Okno transferowe rozpocznie się dopiero 1 lipca, ale już od dawna spekuluje się, że Pogba opuści Manchester, a Neymar odejdzie z PSG.  - Jestem w Manchesterze już trzy lata i mam się świetnie. Były dobre wspomnienia i złe chwile. Każdy ma tak samo. Biorąc pod uwagę, że był to mój najlepszy sezon, myślę, że to dobry czas na to, aby podjąć nowe wyzwanie, gdzieś indziej. Szukam nowych wyzwań - powiedział kilka dni temu Pogba podczas spotkania z kibicami. Natomiast Neymar, jak oświadczył prezes PSG, też może pożegnać się latem z mistrzami Francji.

Zobacz wideo

Nasser Al-Khelaifi żąda za Neymara co najmniej 200 milionów euro. I choć wiele klubów chciałoby Neymara, to trudno znaleźć taki, który jest w stanie zapłacić tak wysoką kwotę. Dlatego PSG chciało wymienić go na Pogbę, jednak Ed Woodward, dyrektor wykonawczy MU, uznał, że zarobki Neymara (około 30 milionów euro rocznie) są zbyt wygórowane. Pogba też zarabia wiele, bo aż 17 mln euro, jednak to i tak zdecydowanie mniej niż Brazylijczyk. Wszystko wskazuje, że Neymar nie trafi do Anglii. Według katalońskiego "Sportu", reprezentant Brazylii wróci latem do Barcy.

Gdzie trafi Paul Pogba?

Pogba oświadczył, że chce odejść z Manchesteru United. Problem w tym, że angielski klub żąda za niego co najmniej 150 milionów euro. Tak wysoka kwota sprawia, że transfer może nie dojść do skutku. Real Madryt jest nim zainteresowany, ale wydał latem już niemal 300 milionów euro, więc trudno przypuszczać, aby wydał kolejne 150. Sytuację Pogby monitoruje także Juventus, jednak mistrzowie Włoch mogą zapłacić maksymalnie 100 milionów. Jeśli United nie zmniejszy oczekiwań, to Juve postara się kupić Sergeja Milinkovicia Savicia, piłkarza Lazio o podobnym profilu, co Pogba.

Więcej o: