Zlatan Ibrahimović Piłkarzem Roku w Szwecji. Piękna wiadomość od Davida Beckhama

Ibrahimović został Piłkarzem Roku w Szwecji po raz 11 w ciągu ostatnich 12 lat. Napastnik Manchesteru United obejrzał wzruszające wideo, nagrane z tej okazji przez Davida Beckhama. - Jesteś niesamowitym człowiekiem, strzelałeś niesamowite gole. Zbyt wiele, żeby wybierać - mówi Anglik

Były zawodnik Interu, Barcelony i Ajaksu zebrał gratulacje od wielu wielkich nazwisk. Z Beckhamem Ibrahimović spędził pół roku w PSG.

Nie jest to dużo czasu, ale wygląda na to, że Anglik i Szwed się zżyli. 41-latek wysłał o sześć lat młodszemu sportowcowi piękny filmik okolicznościowy.

 

"Cześć, Zlatan. Chcę ci tylko pogratulować. Jesteś niesamowitą osobą, niesamowitym piłkarzem. Ja również miałem zaszczyt z tobą grać... Dla mnie, Zlatan to zawodnik, który ma klasę, zawsze chce wygrywać i udowadnia to. Gdy przeniosłem się do PSG, był zawodnikiem, który - nieważne czy graliśmy ważny mecz w lidze francuskiej, czy na treningu - chciał wygrywać. A gdy nie wygrywał, zachowywał się tak jak któreś z moich dzieci. Denerwował się, wściekał... Nie, żeby moje dzieci przegrywały, ale Zlatan czasem tak... Więc, dla mnie, jest zwycięzcą. Jego pasja, jego miłość do gry się nie zmieniły. Wciąż jest jednym z najlepszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek grali w tę grę. To jeden z powodów, dla których cieszę się, że teraz gra dla Manchesteru United, mojej drużyny" - mówi Beckham.

"Dzięki za to, Zlatanie. Dziękuję, że stałeś się jednym z moich najbliższych przyjaciół, za to, że opiekowałeś się mną w Paryżu. Jesteś niesamowitym człowiekiem, strzelałeś niesamowite gole - zbyt wiele, żeby wybierać - ale gdybym miał wybrać jeden... z którego nie byłem za bardzo szczęśliwy... ale oglądanie go dzisiaj jest naprawdę niesamowite [chodzi o bramkę zdobytą przeciwko Anglii]. Tylko ty umiesz zdobywać takie bramki. Zlatanie, chciałem tylko powiedzieć, że to była przyjemność, grać z tobą, grać przeciwko tobie, trenować z tobą, wygrywać z tobą, mniejsza przyjemność - przegrywać z tobą, ale na szczęście, nie zdarzało się to tak często. Jesteś niesamowitym zawodnikiem, wspaniale było być częścią twojego świata, nawet jeśli w mojej karierze nie trwało to zbyt długo".

FIFA wybiera najpiękniejszą bramkę roku. Ale gole! Mamy swojego faworyta [WIDEO]

Więcej o: