Media: Podwójny cios dla Legii. Po odpadnięciu może ich ukarać UEFA

Legia Warszawa odpadła z rozgrywek Ligi Europy po porażce 0:1 ze Spartakiem Moskwa. UEFA może dodatkowo ukarać mistrzów Polski za przygotowaną oprawę - informuje TVP Sport.

Legia Warszawa rozpoczęła fazę grupową Ligi Europy od dwóch zwycięstw - 1:0 zarówno ze Spartakiem Moskwa, jak i Leicester City. Potem mistrzowie Polski przegrali trzy mecze z rzędu i mogli awansować do fazy pucharowej rozgrywek jedynie w przypadku pokonania Spartaka na własnym stadionie. Ostatecznie to Rosjanie wygrali 1:0 po golu Zelimkhana Bakajewa, a w końcówce mecze karnego zmarnował Tomas Pekhart.

Zobacz wideo Ojrzyński: Widać, że niektórzy piłkarze nie dorośli do tej sytuacji

Media: Legia Warszawa może zostać ukarana przez UEFĘ. To wynik kontrowersyjnej oprawy

TVP Sport informuje, że Legia Warszawa może zostać ukarana przez UEFĘ po meczu ze Spartakiem Moskwa w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Chodzi o kontrowersyjną kartoniadę kibiców, która zawierała hasło "Jazda z ku****i". Do tego w trakcie spotkania kibice Legii intonowali przyśpiewki dotyczące rywala oraz Rosji. Teraz od raportu delegata UEFY zależy, jaka kara może czekać Wojskowych.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jak dotąd UEFA jeszcze nie ukarała Legii Warszawa za zamieszki z ostatniego spotkania przeciwko Leicester City (1:3), a konkretniej używanie środków pirotechnicznych oraz starcia ze służbami porządkowymi. Legia w tym sezonie zapłaciła już 100 tys euro kary za zachowania kibiców, które nie były zgodne z regulaminem UEFA. Największą karą przyznaną Wojskowym było do tej pory zamknięcie trybuny północnej na mecz ze Slavią Praga.

W przeszłości Legia Warszawa była karana także zamknięciem stadionu. Tak było pięć lat temu, kiedy to Wojskowi mierzyli się z Realem Madryt i ostatecznie zremisowali 3:3. Legia ma za sobą też rozmowy z wojewodą mazowieckim, Konstantym Radziwiłłem po tym, jak kibice mistrzów Polski spalili flagi Jagiellonii Białystok w trakcie ligowego meczu.

Więcej o: