Mógł zastąpić Xaviego. Nowa rola Javiera Mascherano

Argentyńska Federacja Piłkarska (AFA) poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Javier Mascherano od początku 2022 roku rozpocznie pracę w roli selekcjonera kadry do lat 20.

Javier Mascherano zakończył karierę piłkarską w listopadzie zeszłego roku po przegranym meczu pucharowym pomiędzy Estudiantes a Argentinos Juniors (0:1). "Długo się nad wszystkim zastanawiałem i uznałem, że najlepiej zakończyć karierę już teraz. Moja decyzja nie ma nic wspólnego z klubem czy osiąganymi wynikami, ale z moim poczuciem, które sprawia, że gaśnie u mnie iluzja bycia piłkarzem" - mówił Mascherano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

OFICJALNIE: Czesław Michniewicz zwolniony z Legii Warszawa! Michniewicz odpowiada dziennikarzowi. "Zapamiętaj jedno zdanie"

Oficjalnie: Javier Mascherano nowym selekcjonerem Argentyny do lat 20. A mógł zastąpić Xaviego

AFA, czyli Argentyńska Federacja Piłkarska wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że Javier Mascherano rozpocznie pracę w roli selekcjonera reprezentacji Argentyny do lat 20. 37-latek zastąpi na tym stanowisku Fernando Batistę, który odpowiadał za wyniki Albicelestes w latach 2016-2017 oraz 2019-2021. Mascherano rozpocznie kadencję w styczniu przyszłego roku, a w jego sztabie znajdzie się Pablo Blanco (trener przygotowania fizycznego) i Oscar Hernández Romero w roli asystenta.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Mascherano objął funkcję dyrektora w departamencie ds. metodologii i rozwoju w argentyńskiej federacji. Wcześniej były pomocnik był przymierzany do zastąpienia Xaviego Hernandeza w Al-Sadd, a Victor Blanco (prezes Racingu Club de Avellaneda) publicznie wyraził chęć zatrudnienia Javiera Mascherano. 

Javier Mascherano rozpoczynał karierę piłkarską w River Plate, a potem grał dla takich klubów, jak Corinthians, West Ham United, Liverpool, FC Barcelona, Hebei China Fortune oraz Estudiantes.

Florentino Perez wskazał transfer stulecia Realu. Zaskakujący wybór. Florentino Perez wskazał transfer stulecia Realu. Zaskakujący wybór. "Nie do pobicia"

Najwięcej trofeów pomocnik zdobył z drużyną ze stolicy Katalonii - m.in dwa puchary Ligi Mistrzów, pięć mistrzostw Hiszpanii czy trzy Klubowe Mistrzostwa Świata. Mascherano łącznie zagrał aż 147 meczów w pierwszej reprezentacji Argentyny.

Więcej o: