Liga Europejska. "Czy Ukraina leży w Europie?"

Menedżer Stoke City, Tony Pulis wywołał skandal swoją wypowiedzią na konferencji prasowej w Kijowie. Pulis spytał się czy Ukraina leży w Europie. - Nie wiedziałem, że Ukraina jest w Europie. Ukraina jest w Europie? - pytał.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Już w czwartek Stoke zagra z Dynamem Kijów. Pulis, którego zespół jest w grupie z drużynami z Turcji i Izraela, dość przypadkowo zdołał podgrzać atmosferę przed meczem. Dziennikarze drapali się po głowach, gdy słyszeli pytanie menedżera Stoke - szczególnie, że Pulis nigdy nie dawał powodów, by podejrzewać go o ignorancję. - Nie wiedziałem, że Ukraina jest w Europie. Ukraina jest w Europie? - pytał szkoleniowiec.

Pulis tłumaczył się później, że nie chciał spytać, czy Ukraina leży w Europie, ale czy należy do Unii Europejskiej. - Czy jest w Europie? To nie obraza, nikogo nie obrażam - stwierdził.

- Mam ogromny szacunek dla naszych rywali z fazy grupowej. Wiem, że Dynamo rozegrało ponad 280 spotkań w Europie. Znam ich historię, czytałem o ich znanym trenerze, Walerym Łobanowskim - mówił.

Spotkanie Dynama ze Stoke rozpocznie się o 19.

Cezary Wilk o Odense: wystarczy 1:0 ?

Więcej o: