Liga Mistrzów. Jak wypadł Arkadiusz Głowacki?

Trabzonspor sprawił największą niespodziankę pierwszej kolejki nowej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna z Turcji pokonała na wyjeździe Inter Mediolan. Jaką zasługę miał w tym Arkadiusz Głowacki? Zobacz dokładne statystyki polskiego obrońcy.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ondrej Celustka. Z tym Głowacki nie miał nic wspólnego - Polak skupiał się na obowiązkach obronnych, nie zapuszczał się do przodu. Nie oddał ani jednego strzału, nie wykonał ani jednego kluczowego podania.

Według specjalistycznego portalu "Who Scored" piłkarzem meczu był bramkarz Trabzonsporu, Tolga Zengin (nota 8.92), któremu udało się zachować czyste konto pomimo siedmiu celnych strzałów Interu.

Ronaldo i Dudek wystąpili w filmie dokumentalnym ?

Głowacki otrzymał ocenę 7.12 - wyższą niż jego kolega ze środka obrony, Giray Kacar (6.74). Minimalnie lepiej został oceniony występujący w roli lewego obrońcy Marek Cech (7.14). Najlepszym defensorem uznano strzelca gola - Celustkę, który grał na prawej stronie (8.44).

W statystykach Głowackiego widać, że Trabzonspor nie miał zamiaru długo rozgrywać w obronie. Polak podawał tylko 20 razy, często zmuszany był do dalekich wybić. Faulował tylko raz, nie stracił ani jednej piłki.

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Paweł Brożek. Jego brat, Piotr, nie został zgłoszony do rozgrywek. Adrian Mierzejewski pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu eliminacji Ligi Mistrzów (Trabzonspor odpadł po porażce z Benfiką, ale otrzymał miejsce w LM po wykluczeniu uwikłanego w aferę korupcyjną Fenerbahce).

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów (27 września) Trabzonspor zagra u siebie z Lille - klubem Ludovica Obraniaka i Ireneusza Jelenia. Głowackiego znowu czeka trudne zadanie: będzie musiał powstrzymać króla strzelców Ligue 1, Moussę Sowa i typowanego na wielką gwiazdę Edena Hazarda.

Nikt nie jest bezbłędny: przypadki Arkadiusza Głowackiego ?

Pato wcale nie był najszybszy. Najszybciej zdobyte bramki w Lidze Mistrzów

Więcej o: