Kolejny klub korzysta na spadku Lechii. Oficjalnie

Dzisiejsza kadra Lechii Gdańsk w ogóle nie przypomina drużyny, która niedawno spadała z Ekstraklasy. W ostatnich dwóch dniach klub ogłosił rozwiązanie kontraktu z Michałem Nalepą oraz Jarosławem Kubickim. Ten drugi już znalazł nowego pracodawcę.

Kibice Lechii Gdańsk mają pełne prawo być zaniepokojeni, gdyż obecnie Szymon Grabowski - nowy trener zespołu - miałby problemy ze złożeniem wyjściowej jedenastki. Z drużyny odeszła zdecydowana większość piłkarzy kojarzonych ze spadkiem, ale na razie na ich miejsce przyszedł tylko Miłosz Kałahur oraz zawodnicy powracający z wypożyczeń. 

Zobacz wideo Klaudia Zwolińska ze srebrnym medalem w slalomie kajakowym, na Igrzyskach Europejskich! "To jest mój najważniejszy medal"

Jarosław Kubicki odszedł z Lechii. Długo nie szukał pracodawcy i wzmocnił Jagiellonię

I choć piłkarze spadkowicza w zdecydowanej większości mają za sobą słaby lub bardzo słaby sezon, to przez lata z powodzeniem grali na poziomie Ekstraklasy. Nie dziwi, że Jarosław Kubicki, który w Lechii zagrał blisko 200 spotkań, znalazł nowy klub bardzo szybko. Podpisanie umowy z pomocnikiem ogłosiła Jagiellonia Białystok.

27-letni Kubicki parafował dwuletnią umowę, która zawiera opcję przedłużenia. W rozmowie z oficjalną stroną klubową przyznał, że liczy na bardzo dobry wynik Jagiellonii w kolejnym sezonie.

- Indywidualnie chcę jak najlepiej wyglądać na treningach, a potem być w pierwszym składzie i grać jak najczęściej. Bardzo ważne jest też unikanie kontuzji. Drużynowo liczę na wysokie miejsce w tabeli, co najmniej w czołowej piątce. Myślę, że jest tu taki zespół, że można o to powalczyć. - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dla Jagiellonii byłby to bardzo duży sukces. Walka o mistrzostwo kraju i europejskie puchary dla białostockiego klubu jest już jedynie mglistym wspomnieniem. Poprzednie rozgrywki Jagiellonia zakończyła na 14. miejscu w tabeli. Po raz ostatni w czołówce drużyna gościła w sezonie 2018/19. O tym jak wiele czasu minęło, świadczy sama kariera Kubickiego, który wtedy z Lechią zdobywał Puchar Polski i brązowy medal Ekstraklasy. 

Kłopoty Lechii Gdańsk. Klub zmieni właściciela?

Lechia Gdańsk jest o krok od zmiany właściciela. Potwierdziły się plotki o zainteresowaniu funduszu Mada Global, które w swoim oświadczeniu potwierdził sam klub. Wciąż jednak nie sfinalizowano transakcji, a o klubie z Gdańska w ostatnim czasie najgłośniej jest z powodu kolejnych konfliktów. Z drużyną w nie najlepszej atmosferze pożegnał się nawet rzecznik prasowy.

Obecnie Lechia Gdańsk przygotowuje się do startu pierwszej ligi. Na razie klub ma za sobą sparingi z Legią Warszawa i Piastem Gliwice. Oba przegrane 1:3. Lechia zainauguruje sezon 22 lipca wyjazdowym spotkaniem z Chrobrym Głogów.

Więcej o: