Media: Wielki powrót do ekstraklasy coraz bliżej. Chcą stworzyć duet marzeń

Dani Ramirez może wrócić do ekstraklasy - przekazał portal Interia. 30-latek od stycznia 2022 roku jest zawodnikiem SV Zulte Waregem, które właśnie spadło z ligi belgijskiej. Władze klubu będą chciały pozbyć się Hiszpana z listy płac. Najbardziej zdeterminowana jest Jagiellonia, gdzie piłkarz miałby zastąpić Marca Guala.

Ramirez polską ekstraklasę zna już niczym własną kieszeń. Najpierw w latach 2018-20 występował w ŁKS-ie Łódź, a później od 2020 do 2022 roku reprezentował barwy Lecha Poznań i był jednym z liderów zespołu. W styczniu 2022 roku trafił do belgijskiego SV Zulte Waregem. Teraz znów może wrócić do Polski. 

Zobacz wideo Pobili go na meczu B-klasy. "Siła ataku była na tyle duża, że odleciałem kawałek"

Dani Ramirez po spadku może wrócić do Polski. Chcą go trzy kluby

Jak przekazał portal Interia, Dani Ramirez ma rozstać się z belgijskim zespołem, który w tym sezonie spadł z ligi i władze będą musiały znacznie obniżyć koszta utrzymania klubu. W tym celu chcą pozbyć się Ramireza, którego pensja jest sporym obciążeniem dla budżetu.

Hiszpan wzbudza spore zainteresowanie na rynku, również wśród klubów z polski. Według Interii 30-latka w swoich szeregach chętnie widziałyby m.in. Jagiellonia Białystok, Radomiak Radom czy też Widzew Łódź. Jeśli chodzi o ten ostatni zespół, to zawodnik nie wyraża wielkiej chęci przeprowadzki do Łodzi, co może wiązać się z tym, że przed laty występował w ŁKS-ie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Na ten moment najbardziej zdeterminowana w pozyskaniu Ramireza ma być Jagiellonia, która chce poszukać jakości latem po tym, jak do Legii przeszedł Marc Gual. Co więcej, Ramirez miałby dołączyć do Jesusa Imaza i stanowić ofensywny duet podlaskiej drużyny. Ponadto klub z Białegostoku chciał pozyskać piłkarza już przed rokiem.

Ramirez w minionych rozgrywkach wystąpił w trzynastu meczach. Według Sebastiana Staszewskiego przyszłość zawodnika ma być znana w ciągu najbliższych dwóch - trzech tygodni.

Więcej o: