Do Lecha popłyną miliony złotych. Nowy sponsor na koszulkach. Znamy szczegóły

Lech Poznań będzie miał nowego sponsora na froncie koszulek. Firmę STS zastąpi inny bukmacher - firma Superbet. Ćwierćfinalista Ligi Konferencji Europy ma z tytułu tej umowy otrzymywać pięć milionów złotych rocznie.

STS był obecny na koszulkach Lecha Poznań przez siedem lat. Firma sponsorowała brązowych medalistów mistrzostw Polski w latach 2013-17 oraz 2020-23. Od nowego sezonu do Poznania wejdzie nowy sponsor, także z branży bukmacherskiej i zajmie miejsce STS-u na koszulkach zespołu.

Zobacz wideo Pobili go na meczu B-klasy. "Siła ataku była na tyle duża, że odleciałem kawałek"

STS znika z koszulek. Lech Poznań za współpracę z Superbetem zarobi jeszcze większe pieniądze

Jak przekazał Damian Czyżak z kanału "Futbolownia", nowym sponsorem strategicznym Lecha Poznań będzie firma Superbet, z którą współpracują m.in. byli piłkarze Jerzy Dudek, Sławomir Peszko oraz dziennikarz Tomasz Smokowski

Lech Poznań ma inkasować z tytułu umowy z firmą około pięć milionów złotych rocznie. To o półtora miliona więcej niż podczas współpracy z STS. Wówczas "Kolejorz" zarabiał około trzech i pół miliona rocznie. Według informacji portalu Weszło, umowa ma zostać podpisana na trzy lata, a więc do końca czerwca 2026 roku.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

- O tym, że Superbet wchodzi do Lecha, wiadomo już od kilku dobrych tygodni. Wszyscy w środowisku wiedzą, że jest to naprawdę duży i ekskluzywny kontrakt jak na nasze realia. Słyszy się, że to jedna z największych umów w historii polskiej piłki klubowej - powiedziała w rozmowie z Weszło osoba świetnie znająca realia polskich bukmacherów.

Firma Superbet nie jest nowa na rynku piłkarskim. Obecnie współpracuje m.in. z Ruchem Chorzów, GKS-em Tychy oraz Górnikiem Zabrze. Lech Poznań będzie czwartym polskim zespołem, który dołączy do sponsorowanych podmiotów. Umowa wejdzie w życie już 1 lipca.

***

"Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać i są dozwolone od 18. roku życia"

Więcej o: