Grosicki ujawnił, co napisał mu Josue. Wymiana na Instagramie

Josue pogratulował Kamilowi Grosickiemu zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza minionego sezonu ekstraklasy. Zawodnicy Legii Warszawa i Pogoni Szczecin wymienili się wielkimi uprzejmościami, co na swoim Instagramie ujawnił Grosicki.

Sporym echem odbiły się nagrody za miniony sezon ekstraklasy, które zostały przyznane w miniony poniedziałek. Największe emocje dotyczyły nagrody dla najlepszego piłkarza ligi, którą zdobył pomocnik Pogoni Szczecin - Kamil Grosicki.

Zobacz wideo Były prezes Wisły Płock: Ja bym ich tam rozerwał

Zdaniem wielu nagrodę powinien otrzymać zawodnik Legii Warszawa - Josue - który otrzymał statuetkę dla najlepszego pomocnika sezonu. O nagrodzie dla Grosickiego zdecydowali jednak ligowcy, a kulisy przyznania nagrody ujawnił dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Łukasz Olkowicz.

- Piłkarze powiedzieli wprost: nie głosujemy na Josue, bo go nie lubimy - powiedział dziennikarz w programie "Misja Futbol". Jak się okazało, przynajmniej między samymi zainteresowanymi, negatywnych emocji nie było. Zamiast nich był wzajemny szacunek.

Josue pogratulował Grosickiemu

Ujawnił to Grosicki, który na Instastories opublikował rozmowę z Josue. Portugalczyk napisał do skrzydłowego Pogoni: "Gratulacje za twoją nagrodę, maszyno. Cieszę się, że ją zdobyłeś, bo jesteś jedynym zawodnikiem ekstraklasy, z którym wymieniłem się koszulką. Wszystkiego najlepszego" - napisał Josue.

"Dla mnie to ty byłeś najlepszy, głosowałem na ciebie. Dziękuję ci i życzę ci wszystkiego najlepszego" - odpisał Grosicki. "Też głosowałem na ciebie. Mówiłem ci, że jesteś jednym zawodnikiem ekstraklasy, którego prosiłem o koszulkę. Dla mnie jesteś świetnym piłkarzem. Cieszę się, że zdobyłeś nagrodę. Widzimy się w kolejnym sezonie" - zakończył Josue.

Grosicki opublikował tę rozmowę, dodając do niej słowa: "Najlepszy z najlepszym. Szacunek", oznaczając profil Josue. Portugalczyk podał tę relację dalej, opisując ją słowami: "Przyjemność z mojej strony, maszyno".

W obecnym sezonie Portugalczyk strzelił 12 goli i miał sześć asyst w w 32 ligowych występach. Josue poprowadził Legię do drugiego miejsca w tabeli i Pucharu Polski. Grosicki w 34 meczach zdobył 13 bramek i miał osiem asyst. Pogoń zajęła czwarte miejsce w lidze.

Więcej o: