Reprezentant Słowacji trafił do ekstraklasy. Drugi transfer

Sezon w Ekstraklasie niedawno się zakończył, a Wisła Płock przeprowadziła już dwa transfery. Po Michale Mokrzyckim, klub ściągnął także Martina Sulka, który dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Słowacji.

Po zakończeniu rozgrywek Ekstraklasy, Wisła Płock niemal od razu rozpoczęła budowę składu na przyszły sezon. W zeszły wtorek polski klub ogłosił transfer Michała Mokrzyckiego. Zaledwie kilka dni później drużyna Pavola Stano poinformowała o ściągnięciu kolejnego piłkarza. 

Zobacz wideo Skorża chce wzmocnień w Lechu. "Praktycznie w każdej formacji"

Wisła Płock ogłasza kolejny transfer. To reprezentant Słowacji 

W czwartek Wisła Płock ogłosiła transfer Martina Sulka. Słowak przeszedł do klubu na zasadzie wolnego transferu. W rundzie wiosennej obrońca był zawodnikiem Orion Tip Sered, w barwach którego rozegrał 15 meczów, zaliczając jedną asystę. W przeszłości Sulek był również zawodnikiem Trenczynu, gdzie sięgnął po mistrzostwo i puchar Słowacji. To w tym klubie spędził większość dotychczasowej kariery. W jego barwach zagrał w 176 spotkaniach, w których zdobył dziesięć bramek. Wysoka forma w słowackiej lidze zaowocowała także powołaniem do reprezentacji. W kadrze narodowej zanotował do tej pory dwa występy.

Sulek podpisał z Wisłą Płock kontrakt do końca grudnia 2023 roku. W nowym klubie Słowak będzie miał okazję grać z kilkoma rodakami. Mowa o trenerze Pavolu Stano oraz zawodnikach Filipie Lesniaku i Kristianie Vallo. Płocczanie w umiejętny sposób wykorzystali obecność słowackiej kolonii w klubie i ogłosili transfer Sulka w zabawny sposób, nawiązując do popularnej gry wideo Heroes III. 

 

Britain Soccer Champions League UEFA rozwścieczyła niepełnosprawnych kibiców. "To graniczy z wykluczeniem"

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wisła Płock ma za sobą udany sezon. Drużyna Pavola Stano zajęła szóste miejsce w tabeli. Duża w tym zasługa między Łukasza Sekulskiego, który z 13 golami na koncie został najlepszym strzelcem klubu w ubiegłych rozgrywkach. 

Ogromne pieniądze dla PZPN. Inpost zajmuje miejsce Lotosu Ogromne pieniądze dla PZPN. Inpost zajmuje miejsce Lotosu

Więcej o: