UEFA znów rozwścieczyła kibiców. "To graniczy z wykluczeniem"

Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych Liverpoolu (LDSA) skrytykowało UEFA za ograniczoną liczbę miejsc w strefie dla wózków inwalidzkich. "To graniczy z wykluczeniem i dyskryminacją" - czytamy w oświadczeniu. Na Stade de France, gdzie rozegrany zostanie finał Ligi Mistrzów, jest 550 takich miejsc. Federacja udostępniła jednak tylko 93 z nich, z czego zaledwie 76 zostanie rozdzielone na dwa kluby.

Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że UEFA dokonała podziału biletów dla osób z niepełnosprawnościami. Według planu Liverpool i Real Madryt otrzyma po 38 sztuk. Nie wiadomo, co z pozostałymi 17 wejściówkami, które pozostały z puli 93 miejsc udostępnionych przez europejską federację. - Jesteśmy naprawdę wściekli z tego powodu - powiedział Ted Morris, sekretarz LDSA. Wysłano już w tym celu stosowne pismo do UEFA.

Zobacz wideo Sport.pl FIGHT:

Kolejne problemy ws. Ligi Mistrzów. Niespełna 100 biletów dla niepełnosprawnych 

Level Playing Field, organizacja zrzeszająca niepełnosprawnych kibiców, otrzymała odpowiedź. UEFA napisała, że otwarcie wszystkich 550 wejściówek nie było możliwe ze względu "na ograniczenia operacyjne (np. bezpieczeństwo, słaba widoczność itp.) oraz krótki czas przygotowań". 

/Meczu Ligi Europy UEFA: Legia Warszawa - NapoliBayern wysłał zapytanie ws. Zielińskiego. Może pobić rekord transferowy Polski

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- To niesprawiedliwe, gdy zatoczki są dostępne. To jest po prostu złe. Chciałbym, aby UEFA wyjaśniła, do czego są one wykorzystywane. To ma wpływ na obie drużyny - powiedział Morris cytowany przez BBC. Przedstawiciel organizacji zapewnił, że jest to wyłączna sprawa europejskiej federacji, ponieważ Liverpool zrobił, co mógł, aby zwiększyć liczbę wejściówek na finał Ligi Mistrzów

Wcześniej poinformowano, że UEFA dokonała też podziału pozostałych biletów. Liverpool i Real Madryt dostały po 19 618 wejściówek. Stadion w centrum Francji mieści jednak 75 tys. osób. Wiadomo, że pulę 12 tysięcy udostępniono do ogólnej sprzedaży. Resztę natomiast rozdzielono między sponsorów, nadawców i związki narodowe. Ograniczona liczba biletów dla osób na wózkach inwalidzkich to nie jedyny problem, jaki spotkał kibiców Liverpoolu.

W czwartek informowaliśmy o grupie, która zamówiła fałszywe bilety na finał LM. Jeden z fanów Liverpoolu trafił do grupy na Whatsappie, gdzie wraz z nim znalazło się około 50 kibiców, oszukanych na 125-150 biletów. - Próbowałem się dodzwonić do sprzedawcy, ale okazało się, że numer jest już nieaktywny i pomyślałem sobie "już po mnie" - mówił.

Moussa DiabyMoussa Diaby może trafić do Premier League. Objawienie Bundesligi

Finał Ligi Mistrzów Liverpool - Real Madryt odbędzie się już w najbliższą sobotę na Stade de France w Paryżu. Początek spotkania o godzinie 21:00, relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: