Media: Jesus Jimenez odchodzi z Górnika Zabrze. Klub już znalazł następcę

Jesus Jimenez zostanie nowym zawodnikiem tureckiego Konyasporu. Jego następcą w Górniku Zabrze będzie David Tosevski z FK Rostów - poinformował Janekx89 na Twitterze.

Jesus Jimenez cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym. Rok temu Hiszpan był przymierzany do transferu do Dynama Kijów lub Szachtara Donieck, natomiast ostatecznie pozostał w Górniku Zabrze. W trakcie obecnego okna Jimenez znajdował się na liście życzeń Lecha Poznań, natomiast klub nie był w stanie uiścić kwoty znajdującej się w klauzuli odstępnego – mowa o milionie euro.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Media: Jesus Jimenez opuszcza Górnika Zabrze. Klub znalazł już jego następcę

Portal ajansspor.com informuje, że turecki Konyaspor doszedł do porozumienia z Jesusem Jimenezem ws. indywidualnego kontraktu. Wspomniane źródło nie podaje, jaką kwotę za Jimeneza otrzyma Górnik Zabrze i na jak długo napastnik związał się z nowym pracodawcą. Oficjalnego komunikatu można się spodziewać w najbliższych godzinach, ponieważ okno transferowe w Polsce jest otwarte do środy 1 września do godziny 23:59. W Turcji z kolei zamyka się ono tydzień później.

Janekx89 poinformował na Twitterze, że następcą Jimeneza w Górniku Zabrze ma być 20-letni David Tosevski z FK Rostów. Macedończyk prawdopodobnie zostanie wypożyczony do Górnika tylko do końca roku, natomiast nie wiadomo, czy w umowie pomiędzy klubami została zawarta opcja wykupu. Tosevski spędził rundę wiosenną poprzedniego sezonu na wypożyczeniu w PFK Tambow.

Jesus Jimenez trafił do Górnika Zabrze w lipcu 2018 roku na zasadzie wolnego transferu z CF Talavera. Napastnik zagrał w 118 oficjalnych spotkaniach dla Górników, w których zdobył 37 bramek oraz zanotował 21 asyst. Jego umowa z klubem z Zabrza jest ważna tylko do końca sezonu 2021/2022.

Więcej o: