Oficjalnie: Juranović odszedł z Legii Warszawa! Wieloletni kontrakt

W sobotę potwierdziło się oficjalnie to, co wiadome było już od kilku dni. Josip Juranović opuścił Legię Warszawa i został nowym zawodnikiem Celticu Glasgow.

- Przykro mi i smutno, tak po ludzku, że Juranović odchodzi. To 21. piłkarz, który odchodzi z zespołu za mojej kadencji. Co się stanie z nim dalej? Nie wiem. Wiem, że kluby porozumiały się, co do transferu. Wiem, że jeszcze negocjuje, jego menedżer ma jakieś swoje warunki. Ale dalej w to nie brnąłem, bo chce się skoncentrować na meczu - mówił przed czwartkowym spotkaniem ze Slavią Praga Czesław Michniewicz. Te słowa potwierdzały ostatecznie, że Juranović rzeczywiście jest bliski odejścia z drużyny mistrzów Polski. 

Zobacz wideo "Niewielu polskich trenerów aż tak gruntownie analizuje swoich rywali, jak Michniewicz"

Juranović nowym zawodnikiem Celticu Glasgow!

Juranović zagrał jeszcze w tym spotkaniu i w dodatku zdobył przepiękną bramkę, która pomogła zremisować Legii 2:2. W sobotę jednak potwierdziło się oficjalnie, że Chorwata zabraknie w spotkaniu rewanżowym, co na pewno będzie ogromnym osłabieniem dla warszawskiej drużyny. 

Co z przyszłością Kamila Grosickiego? 'Ma bardzo dużo ofert'Oficjalnie: Kamil Grosicki wrócił do Ekstraklasy! Transfer potwierdzony

- Doszliśmy do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu z reprezentantem Chorwacji Josipem Juranoviciem - poinformował Celtic Glasgow za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chorwacki obrońca miał kosztować Szkotów około 3 milionów euro i podpisał 5-letni kontrakt. 

Josip Juranović. Transfer gwiazdora Legii zależy od zawodnika Manchesteru CityPiłkarz Legii Warszawa wytłumaczył odejście z klubu. Łatwa decyzja pod jednym względem

Juranović został zawodnikiem Legii Warszawa w lipcu 2020 roku. Od tamtej pory rozegrał dla klubu ze stolicy 41 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zaliczył 10 asyst. 

Więcej o: