Wejście smoka w Radomiu! Co za końcówka, co za gol! Udany rewanż [WIDEO]

Zaledwie cztery minuty przebywał na boisku Mario Rondon i w doliczonym czasie gry zdobył zwycięską bramkę dla Radomiaka w meczu z Wartą Poznań.

Mecz ten był rewanżem za finał baraży z sezonu 2019/2020. Wtedy Warta Poznań pokonała Radomiaka 2:0. Teraz kibice z Radomia mogli mieć duże nadzieje, bo w poprzednim meczu u siebie beniaminek ekstraklasy pokonał mistrza Polski Legię Warszawa 3:1. Pierwsza połowa rozczarowała jednak fanów, bo można o niej jedynie napisać, że się odbyła. Nie było w niej dobrych okazji do zdobycia gola.

Nowy projekt koszulek AjaxuAjax zaprezentował niezwykłe koszulki na nowy sezon. Kibice są zachwyceni

Fatalne pudło Leandro z rzutu karnego

Po zaledwie pięciu minutach drugiej połowie obie drużyny zrobiły więcej w ofensywie, niż do przerwy. Radomianie świetną okazję mieli w 56. minucie. Wtedy Jan Grzesik sfaulował w polu karnym Brazylijskiego obrońcę Raphaela Branco. Do jedenastki podszedł rodak Branco - Leandro i strzelił fatalnie. Mocno, w środek bramki, wprost w bramkarza Adriana Lisa. Leandro dotychczas świetnie strzelał rzuty karne. Z 49 wykonywanych w różnych rozgrywkach trafił aż 46 razy.

Potem do głosu doszli goście. Milan Corryn i Matuesz Czyżycki fatalnie jednak strzelali w dobrych sytuacjach.

Zwycięski gol zmiennika w 92 minucie

To jednak gospodarze zadali decydujący cios. W drugiej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z lewej strony Niemca Meika Karwota, z bliska gola szczupakiem strzelił Mario Rondon. Co ciekawe, ten 35-letni napastnik z Wenezueli pojawił się na boisku dopiero cztery minuty wcześniej.

Radomiak po tej wygranej awansował na czwarte miejsce w tabeli, a Warta jest trzynasta. W innym piątkowym meczu ekstraklasy Wisła Płock rozbiła u siebie Zagłębie Lubin aż 4:0 (2:0). W sobotę Pogoń Szczecin zagra ze Stalą Mielec (godz. 15), Cracovia z Jagiellonią Białystok (godz. 17.30), a Górnik Łęczna z Wisłą Kraków (godz. 20).

Totalna ignorancja Jamesa. Dopytywał kibiców na streamie. Totalna ignorancja Jamesa. Dopytywał kibiców na streamie. "Możesz mi powiedzieć?"

Radomiak - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: Rondon (92.).

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Branco, Cichocki, Abramowicz - Leandro (88. Sokół), Kaput, Karwot, Kozak (70. Machado) - Radecki (88. Rondon), Roque Junior (62. Angielski).

Warta: Lis - Grzesik, Ławniczak Ż, Ivanov, Kiełb (65. Matuszewski) - Trałka (76. Kopczyński), Kupczak Ż - Corryn (76. Kuzimski), Czyż (65. Czyżycki), Jakóbowski (57. Rodriguez) - Zrelak.