Ekstraklasa podjęła decyzję: Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk przełożony. Powodem koronawirus

Ekstraklasa S.A. podjęła decyzję o przełożeniu niedzielnego meczu 6. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Powodem takiej decyzji są potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem u piłkarzy "Białej Gwiazdy".

Już w ubiegły weekend pojawiły się informacje, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Wiśle Kraków jest bardzo trudna. Zakażonych miało być czterech piłkarzy, w tym kapitan "Białej Gwiazdy" - Jakub Błaszczykowski. I choć mecz z Górnikiem Zabrze udało się rozegrać (padł w nim remis 0:0), to nad spotkaniem z Lechią Gdańsk zawisły czarne chmury.

Zobacz wideo Portret rodziny Brzęczków to jest filmowa historia! [SEKCJA PIŁKARSKA #65]

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk oficjalnie przełożony

Jeszcze w środę nikt nie brał pod uwagę przełożenia meczu. W czwartek Ekstraklasa S.A. opublikowała komunikat, w którym oficjalnie potwierdziła, że spotkanie 6. kolejki między Wisłą Kraków z Lechią Gdańsk zostało przełożone, a informacja o nowym terminie zostanie przekazana po jego ustaleniu z nadawcami telewizyjnymi.

- Decyzja została podjęta po konsultacjach z klubowymi lekarzami i Zespołem Medycznym PZPN oraz po rekomendacji Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Ma to związek z rosnącą liczbą pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w zespole z Krakowa i z zagrożeniem kolejnych zakażeń - poinformowała w komunikacie Ekstraklasa S.A. na swojej stronie internetowej.

W tabeli ekstraklasy Wisła Kraków znajduje się aktualnie na 13. pozycji, mając tylko 2 punkty przewagi nad ostatnim Piastem Gliwice. Lechia Gdańsk jest 4., będąc punkt za 3. Zagłębiem Lubin. Prowadzi Górnik Zabrze, który ma trzy punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa.

Przeczytaj także:

Więcej o: