Michał Probierz podpisał nową umowę z Cracovią. Wielkie ambicje klubu

Michał Probierz przedłużył umowę z Cracovią o dwa lata - poinformował klub ekstraklasy. Obecna umowa wygasała wraz z końcem tego sezonu.

- Przede wszystkim dziękuję Profesorowi za zaufanie. Obraliśmy w Klubie wspólny kierunek, w którym wszyscy zmierzamy. Na drodze czasem pojawiają się zakręty i jest pod górkę, ale w klubach sportowych to normalna kolej rzeczy przy wytężonej pracy. Na pewno drużyna zrobiła postęp przez ten czas - dwukrotnie graliśmy w europejskich pucharach oraz zdobyliśmy Puchar Polski - powiedział Michał Probierz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zobacz wideo Pełka: Bielsa uważa Klicha za jednego ze swoich najważniejszych żołnierzy

I dodał: - Cieszy nas również będąca na ukończeniu nowa baza treningowa, która na pewno stanowić będzie wielki krok i narzędzie do jeszcze większego rozwoju Cracovii, począwszy od grup młodzieżowych aż do pierwszej drużyny. Trwający sezon jest i pewnie będzie wyjątkowo trudny z uwagi na ciążące nam minusowe punkty. Nie poddajemy się jednak i walczymy dalej.

Cracovia ma duże ambicje. Chce regularnie grać w pucharach

- Przedłużenie kontraktu z Michałem Probierzem to potwierdzenie wzajemnych chęci budowy Klubu, który na dobre zagości w rozgrywkach europejskich. Klubu opartego na trwałych podstawach. Cieszymy się, że Michał Probierz zgodził się realizować z nami tę wizję - powiedział prezes Cracovii Janusz FIlipiak.

48-letni Probierz prowadzi Cracovię od początku sezonu 2017/18. W tym czasie poprowadził drużynę w 130 meczach, zdobywając z nią średnio 1,51 punktu na mecz. W tym czasie prowadzona przez niego ekipa zajmowała 8., 5. oraz 6. miejsce, a jej największym sukcesem było wygranie Pucharu Polski w minionym sezonie. W europejskich pucharach Cracovii wiodło się nie najlepiej - w sezonie 2019/20 odpadła z Dunajską Stredą (1:1 i 2:2 po dogrywce, zdecydowały bramki wyjazdowe), a w tym roku lepsze okazało się Malmoe, które wygrało 2:0 na własnym stadionie.

Więcej o: