Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandaliczna oprawa kibiców Lecha Poznań! Przywołali słynnego zbrodniarza

Tuż przed rozpoczęciem meczu 34. kolejki między Lechem Poznań a Legią Warszawa kibice Kolejorza wywiesili mocno kontrowersyjną oprawę. Przedstawiała ona znanego zbrodniarza i barona narkotykowego - Pablo Escobara.

Hasło "Pelota o plomo", czyli "piłka albo ołów" znalazło się w podpisie oprawy kibiców Lecha Poznań. To oczywiście sparafrazowane słynne hasło Escobara, który mówił "plata o plomo" -  "pieniądze albo ołów" - gdy zastraszał swoich kontrahentów i wspólników. Escobar, nazywany "królem kokainy", był swego czasu jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zmarł w 1993 roku w czasie szturmu Delta Force w Medellin. 

Jakby tego było mało, kibice odpalili też race i doprowadzili do sporego zadymienia murawy. Sędzia Paweł Gil o kilka minut opóźnił rozpoczęcie spotkania. 

Lech odłożył mistrzowską fetę Legii Warszawa

Lech Poznań 2:1 pokonał Legię Warszawa i pozbawił ją szans na świętowanie mistrzostwa Polski już w tę sobotę. Decydujące okazały się trafienia młodzieżowców - Kamila Jóźwiaka i Jakuba Kamińskiego. Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj.

Zobacz wideo