Kapitalny mecz Mateusza Klicha! Bramka i asysta! Leeds pędzi do Premier League [WIDEO]

Leeds United 3:1 wygrało na wyjeździe Blackburn 3:1. Piłkarzem meczu był reprezentant Polski - Mateusz Klich, który popisał się asystą i ładną bramką.

Reprezentant Polski świetną akcją popisał się już w siódmej minucie spotkania, gdy ruszył z agresywnym pressingiem i odebrał piłkę rywalowi bardzo blisko bramki. Klich posłał prostopadłe podanie do Patricka Bramforda, a ten zdobył gola.

Piąty gol Mateusza Klicha

W 40. minucie było już 2:0 po trafieniu Kalvina Philipsa. Osiem minut po przerwie w roli głównej znowu wystąpił Mateusz Klich. Pomocnik czekał na linii 16 metra, a pod jego nogi trafiła piłka wybita z szesnastki. Klich uderzył w kierunku dalszego słupka bramki i zdobył gola. Po drodze piłka odbiła się też od ręki interweniującego bramkarza, ale ten nie był w stanie jej odbić. Był to piąty gol Klicha w tym sezonie angielskiej drugiej ligi.

Leeds jest liderem The Championship. Drugie miejsce zajmuje West Bromwich Albion Kamila Grosickiego, który traci w tym momencie cztery punkty. WBA swój mecz zagra jednak w niedzielę.