Lech Poznań pokonuje Legię Warszawa! Show młodzieżowców z Poznania. Feta odłożona!

Lech Poznań 2:1 pokonał Legię Warszawa i pozbawił Wojskowych szans na świętowanie mistrzostwa Polski już w tę sobotę! Decydujące okazały się trafienia młodzieżowców - Kamila Jóźwiaka i Jakuba Kamińskiego

Legia Warszawa mogła zdobyć tytuł mistrzowski już w sobotę w Poznaniu. Do kolejnego tytułu w historii potrzebowała zaledwie jednego punktu, a Lech musiał radzić sobie bez wykartkowanego Christiana Gytkjaera. Okazało się jednak, że brak Duńczyka nie był aż tak widoczny.

Niezłe plecy Kamila Jóźwiaka

W pierwszej połowie spotkania Lech Poznań grał zdecydowanie lepiej. Przełożyło się to także na dwie bramki. Pierwszego gola w 24. minucie zdobył Kamil Jóźwiak, który kapitalnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował piłkę do bramki. Zrobił to dość szczęśliwie, bo plecami. Młodzieżowiec chciał uderzyć piłkę tyłem głowy, ale ta odbiła się kawałek dalej. Dla Jóźwiaka był to już siódmy gol w tym sezonie.

Drugi gol dla Lecha Poznań padł zaledwie pięć minut później. Lech wyprowadził kapitalną akcję spod swojego pola karnego. Jóźwiak zagrał prostopadłą piłkę na skraj pola karnego do Jakuba Kamińskiego. Młodziutki zawodnik zszedł do prawej nogi i znakomicie uderzył w kierunku dalszego słupka bramki Muzyka. Po drodze był prawdopodobnie mały rykoszet, który sprawił, że bramkarz Legii mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada do bramki.

Vuković nie zaczarował zmianami

Vuković w tym sezonie słynie jednak ze znakomitych zmian i ławki, która nie raz odwracała już wyniki. Szybko pojawili się zatem Cholewiak i Rocha, którzy zmienili bezbarwnych Luquinhasa i Stolarskiego. Po 68. minutach wszedł także Rosołek, który zmienił Pekharta, a dwie minuty później Legia zdobyła kontaktowego gola.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Jędrzejczyk, piłka odbiła się od słupka, a do bramki dobił ją Igor Lewczuk. Legia do mistrzostwa potrzebowała jeszcze jednego gola, a Lech z każdą minutą grał coraz niżej. Lech odpowiedział tylko jedną akcją w 88. minucie, ale Mateusz Skrzypczak uderzył w boczną siatkę.

Na trzy kolejki przed końcem Ekstraklasy Legia Warszawa ma 65 punktów i prowadzi w tabeli ekstraklasy. Lech Poznań zajmuje drugie miejsce - 57 punktów. Piast Gliwice jest trzeci - 54 punkty, ale swój mecz zagra dopiero w niedzielę.