Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrowersyjny wpis Zbigniewa Bońka ws. wyników wyborów. Nie podoba mu się, kto wybierze prezydenta

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek w dość ostry sposób odniósł się do wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. Legendzie polskiego futbolu nie podoba się struktura wyborców Andrzeja Dudy.

- Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne, w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał na Twitterze prezes PZPN.

Wpis Bońka wywołał lawinę komentarzy ze strony internautów, którzy nie do końca zgadzają się z kontrowersyjnym wpisem prezesa. W ciągu pierwszych 20 minut tweet doczekał się aż 600 odpowiedzi. 

Jak głosowali Polacy?

Boniek odniósł się zapewne do struktury wyborców Andrzeja Dudy, który wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując przy tym 43,5 procent głosów polskich wyborców. Wśród nich było aż 69,4 procent wyborców z wykształceniem podstawowym.  Duda uzyskał także 65,5 procent poparcia wśród wyborców z wykształceniem zasadniczym - dane za IPSOS. W grupie emerytów i rencistów Duda - według sondażu - zdobył zaś 60,4 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski - 29,8 procent. 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. 

Zobacz wideo