Sebastian Szymański może trafić do USA! Wraz z nim czterech innych Polaków

Sebastian Szymański, Karol Fila, Jan Sobociński, Przemysław Płacheta i Kamil Jóźwiak mogą zimą zmienić kluby. Portal weszlo.com twierdzi, że Polacy mają oferty ze Stanów Zjednoczonych.
Zobacz wideo

Latem Dinamo Moskwa zapłaciło Legii Warszawa 5,5 miliona euro za Sebastiana Szymańskiego. Reprezentant Polski zanotował jesienią bardzo udany epizod w kadrze, ale w Rosji nie zachwyca. W 18 meczach strzelił tylko jednego gola i miał jedną asystę. Ofensywnego pomocnika - według informacji "Weszło" - kusi Nashville Soccer Club, czyli klub, który dopiero zadebiutuje w MLS. Z kolei Chigaco Fire, klub Przemysława Frankowskiego, rozważa ściągnięcie Kamila Jóźwiaka z Lecha Poznań. 21-latek to autor czterech ligowych bramek w tym sezonie ekstraklasy.

Ponadto łączeni z transferem do Stanów Zjednoczonych są:

  • Karol Fila (Lechia Gdańsk)
  • Jan Sobocińśki (ŁKS Łódź)
  • Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław)

W przypadku tych zawodników nie wiadomo jednak, o jakie dokładnie kluby chodzi.

AAA kupię Polaka

W przeszłości na grę w USA decydowali się piłkarze w większości już u schyłku kariery, jak m.in: Roman Kosecki, Andrzej Juskowiak, Tomasz Frankowski, Jerzy Podbrożny czy Piotr Nowak. W ostatnich miesiącach trend się jednak zmienił. W MLS widzimy coraz więcej młodych Polaków. Oprócz doświadczonego, 33-letniego Przemysława Tytonia (Cincinnati) zza Oceanem grają: 24-letni Frankowski (Chigaco Fire), 26-letni Kacper Przybyłko (Philadelphia Union), 23-letni Adam Buksa (New England Revolution). Natomiast krok od transferu do Portland Timbers jest Jarosław Niezgoda, napastnik Legii Warszawa.

Więcej o: