Oficjalnie. Najlepszy strzelec ekstraklasy o krok od odejścia z klubu

Jarosław Niezgoda nie poleci z Legią Warszawa na obóz do tureckiego Belek. Najlepszy strzelec ekstraklasy w najbliższych dniach przejdzie testy medyczne w klubie MLS - Portland Timbers - poinformowała oficjalna strona wicemistrzów Polski.

Negocjacje Legii Warszawa z Portland Timbers trwają od kilku dni. Teraz wszystko wskazuje na to, że piłkarz na pewno opuści stołeczny klub. "Legia na sprzedaży 24-latka zarobi 3,8 mln dolarów netto i kilkaset tysięcy dolarów w bonusach. Zawodnik będzie zarabiał 900 tysięcy dolarów netto rocznie. Będzie mógł też liczyć na dodatkowe gratyfikacje" - informował w czwartek dziennikarz Sport.pl, Tomasz Włodarczyk.

Zobacz wideo

Informacje te częściowo potwierdza teraz oficjalna strona Legii Warszawa. Wicemistrzowie Polski podali kadrę, która w tureckim Belek przygotowywać się będzie do wiosennych rozgrywek. Nie ma w niej m.in. Niezgody. 

Niezgoda odchodzi z Legii

"Jarosław Niezgoda w najbliższych dniach przejdzie badania medyczne w klubie Portland Timbers. Zawodnik nie poleci na zgrupowanie do Turcji. Wkrótce podamy więcej informacji" - czytamy na Legia.com.

W 18 ligowych występach w obecnym sezonie Niezgoda strzelił 14 goli. Zawodnik Legii jest najskuteczniejszym piłkarzem w ekstraklasie. Po 20 kolejkach zespół Aleksandara Vukovicia prowadzi w tabeli z 38 punktami i dwoma "oczkami" przewagi nad drugą Cracovią

Więcej o: